Wampiriada w Lublinie: Oddaj krew by pomóc innym

W najbliższy poniedziałek już po raz kolejny lubelscy studenci oddadzą krew, by pomóc potrzebującym. Do akcji może się przyłączyć każdy chętny.

Wampiriada to cykliczny projekt Niezależnego Zrzeszenia Studentów promujący bezinteresowne pomaganie innym poprzez oddawanie krwi oraz szerzenie idei ratowania życia. Akcja organizowana jest przez Niezależne Zrzeszenie Studentów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego przy współpracy z Regionalnymi Centrami Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Misją projektu jest szerzenie idei honorowego krwiodawstwa i zdrowego trybu życia. Organizatorzy chcą również zwiększyć świadomość społeczeństwa na temat istotności zbiórek krwi. Tegoroczna edycja Wampiriady odbywa się pod hasłem: Oddaj krew – podaruj uśmiech. Akcja skierowana jest do studentów uczelni wyższych jaki i każdej osoby, która chce pomóc w postaci oddania krwi.

Poprzednie lata pokazały, że zainteresowanie Wampiriadą było bardzo duże. Co ważne, każda osoba, która odda krew, otrzyma zaświadczenie usprawiedliwiające jej nieobecność na zajęciach czy też w zakładzie pracy. Akcja odbędzie się 13 czerwca w atrium Collegium Norwidianum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Lublin112 jest patronem medialnym akcji.

(fot. Wikipedia)
2016-06-10 08:52:21

Zobacz również

3 komentarze

 1. Po przegranym meczu z IRL trzeba będzie spuścić nadmiar krwi….;)

 2. Fajna akcja, popieram takie tylko dlaczego na tygodniu? W weekend bym chętnie oddał, ale w poniedziałek niestety pracuje… Jak mam wolne na tygodniu to idę do punktu oddać krew ale to rzadko się zdarza… Takie akcje powinny być prowadzone w weekendy…

 3. niech mi ktoś powie czy mogę oddać krew jeśli kiedyś w moim centrum krwiodawstwa jakaś stara baba pielęgniarka podpisała mi papier że nie mogę oddawać krwi bo za młodu brałem jod na tarczyce – z chęcią bym zaczął oddawać krew jeśli są takie brakie

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9486zł -0.45%
  • GBP 4.9914zł 0.43%
  • EUR 4.4738zł -0%
  • CHF 4.2081zł -0.09%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Festiwal Pierogów Świata w Lublinie
   Potrzebna krew dla 8-letniego Tomka
   W Wojciechowie znów będzie wielkie kucie. Niebawem ruszają Ogólnopolskie Warsztaty Kowalskie
   Kiermasz Produktów Lokalnych w Kazimierzu Dolnym
   W niedzielę odbędzie się „Festiwal Młody Ziemniak”