690 680 960

W zamojskim zoo zamieszkały nowe zwierzęta. Wszystkie dotarły z Barcelony

Kolejne zwierzęta zamieszkały w Ogrodzie Zoologicznym w Zamościu. Wśród nich jest gatunek, którego do tej pory w tym miejscu nie było.

W ostatnich dniach do Ogrodu Zoologicznego w Zamościu dotarli nowi mieszkańcy. Specjalnym transportem z Hiszpanii przyjechało osiem zwierząt kilku gatunków. Z tych zupełnie nowych, których do tej pory nie można było jeszcze podziwiać, są mangusty pręgowane. Mowa tu o dwóch samcach i czterech samicach w wieku od roku do kilku lat. Obecnie zapoznają się one z nowym domem i jeszcze w tym miesiącu będzie je można oglądać.

Na wybiegu można już podziwiać panterę cejlońską. O ile zwierzę to jest znane w zamojskim ogrodzie, to jednak do tej pory mieszkał w nim 10-letni przedstawiciel tego gatunku. Teraz pojechał on do zoo w Barcelonie, a na jego miejsce przybył 13-letni samiec. Zamiany dokonano w ramach europejskiego programu ochrony tych zwierząt.

Z kolei dopiero wiosną zaprezentowany zostanie 4-letni samiec gazeli, który dołączył do stada tych zwierząt. Obecnie przechodzi on aklimatyzację. Z uwagi na fakt, iż gatunek ten żyje w znacznie cieplejszym klimacie, na wybiegu pojawi się dopiero w przyszłym roku, kiedy to temperatura stanie się sprzyjająca.

(fot. Zoo Zamość)

3 komentarze

  1. A gdzie maseczka i paszport kowidowy ?

  2. Królowa buspasów

    Biedaki, z ciepełka do polskiej zimnicy, musieli niezle podpasc. Zrzutka pl na kurtki puchowe.

Kursy walut

  • USD 4.3518zł -0.51%
  • GBP 5.3364zł -0.1%
  • EUR 4.6856zł -0.12%
  • CHF 4.75zł -0.26%

Polub nas