„W tym sęk, by pokonać lęk”. Szlachetna paczka ruszyła z poszukiwaniem wolontariuszy (zdjęcia)

Przedstawiciele Szlachetnej Paczki wyjaśniają, że aby rodziny w trudnej sytuacji, osoby samotne i dzieci z województwa lubelskiego mogły otrzymać pomoc, już w tym momencie potrzeba kompletu wolontariuszy. Na terenie naszego województwa wciąż brakuje 280 osób.

W czwartek 8 października zaprezentowane zostało hasło Michała Rusinka „W tym sęk, by pokonać lęk”, które jest efektem zaangażowania autora na rzecz Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości. Sentencja ta ma zachęcać do udziału w wolontariacie. Bez wolontariuszy w tym wyjątkowo trudnym roku pomoc może nie dotrzeć do tysięcy rodzin i dzieci.

Michał Rusinek, czyli literaturoznawca, pisarz, tłumacz, wieloletni sekretarz Wisławy Szymborskiej oraz prezes Fundacji polskiej noblistki, zdecydował się wesprzeć poszukiwania osób, które włączą się w pomoc najbardziej potrzebującym. W tym roku, z powodu sytuacji epidemiologicznej, jest wyjątkowy problem z wolontariuszami.

Jak wyjaśniali przedstawiciele Szlachetnej Paczki, aby rodziny w trudnej sytuacji, osoby samotne i dzieci z województwa lubelskiego mogły otrzymać pomoc, już w tym momencie potrzeba kompletu wolontariuszy. Na terenie naszego województwa wciąż 280 z nich brakuje. Hasło autorstwa Michała Rusinka ma zachęcać i motywować Polaków, by mimo wyjątkowo trudnego roku, włączali się w pomoc na rzecz najbardziej potrzebujących.

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

Jeden komentarz

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Kiermasz rękodzieła Klubu Twórców Ludowych w Puławach
Kiermasz Produktów Regionalnych w Janowie Lubelskim
Festiwal Folkloru w Janowie Lubelskim
Najbardziej kolorowa impreza zawita do Lubartowa
W Biłgoraju odbędzie się Zlot Kapel Podwórkowych