Czwartek, 22 lutego 202422/02/2024
690 680 960
690 680 960

W trakcie kłótni został raniony nożyczkami w brzuch

Puławscy policjanci zatrzymali 21-latka podejrzanego o ugodzenie nożyczkami w brzuch mieszkańca Puław. Poszkodowany trafił do szpitala, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek w Puławach. Policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że 24-letni mieszkaniec Puław został ugodzony nożyczkami w brzuch.

Mundurowi ustalili, że zdarzenia miało miejsce na klatce schodowej jednego z bloków w centrum miasta. 24-latek przyszedł tam do swojej siostry oddać jej pieniądze. Gdy rozmawiali stojąc na schodach, wyszedł do nich 21-letni partner dziewczyny, mieszkaniec Łęcznej. W pewnym momencie doszło do kłótni, a następnie szarpaniny między mężczyznami. 21-latek wyjął z kieszeni spodni nożyczki szkolne i ranił nimi w brzuch brata swojej dziewczyny, po czym uciekł do mieszkania.

Poszkodowany 24-latek wraz z kolegą, który czekał na niego pod blokiem, poszli do niego do domu, a następnie do sklepu po alkohol. Po pewnym czasie okazało się, że z powodu upływu krwi, 24-latek zaczął się czuć coraz gorzej, wrócił więc do domu. Jego rodzina wezwała służby.

Mężczyzna został przetransportowany do szpitala. Kryminalni zaś zatrzymali agresywnego 21-latka. Trafił on do policyjnego aresztu. Przedstawiono mu zarzut uszkodzenia ciała 24-latka skutkujący rozstrojem zdrowia poniżej dni 7. Kwalifikacja taka została przyjęta w oparciu o opinię wydaną przez biegłego z zakresu medycyny sądowej.

Jak ustalili policjanci, obrażenia poszkodowanego okazały się niegroźne, a jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Za spowodowanie uszkodzenia ciała skutkującego rozstrojem zdrowia lub naruszeniem czynności narządu ciała poniżej dni 7 grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

(fot. pixabay.com)

5 komentarzy

  1. Jakaś moda na nożyczki

  2. Nożyczkami szkolnymi….nietypowy nożownik. 50 batów na grzbiet, kopa w ass i do domu. Szkoda kasy na rozprawę.

    • szkoda kasy? chyba szkoda powietrza na takiego z*eba ktory nie potrafi rozwiazac problemu bez sprzetu

  3. A jeden gościo noźyczkami pozbawił źycia psycholoźkę więzienną .

  4. Mamy III dekadę XXI w., a tymczasem w Polsce do załatwiania „interesów”, albo jako „argumentów”, używa się niehumanitarnych narzędzi, takich jak: nożyczki, noże, siekiery, kosy, sierpy… bogatsi, nowocześniejsi usiłują w tym celu używać kii bejsbolowych, ale jest to nielegalne narzędzie, trzeba je zastępować, trzonkami od kilofów, albo nogami od stołu.
    A wystarczyłoby upowszechnić legalne posiadanie broni palnej, byłoby szybciej, skutecznie i co nie bez znaczenia jest, sporo humanitarniej.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo