W trakcie jazdy u kierowcy doszło do zatrzymania krążenia (zdjęcia)

Do groźnego zdarzenia drogowego doszło wczoraj na drodze S17. Podczas jazdy u jednego z kierowców doszło do zatrzymania krążenia.

Do zdarzenia doszło w piątek po godzinie 18 na drodze S17 w rejonie węzła Żyrzyn. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, z którego wynikało, że u jednego z kierowców poruszających się trasą doszło od zatrzymania krążenia.

Na miejscu interweniowała straż pożarna z Puław i Żyrzyna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja. Przed przybyciem służb, przypadkowy świadek prowadził u kierowcy czynności resuscytacyjne.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, a następnie przejęli prowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Nieprzytomny kierowca został zabrany do szpitala przez zespół ratownictwa medycznego. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia.

(fot. OSP KSRG Żyrzyn)

Zobacz również

10 komentarzy

 1. Brawo dla przypadkowego świadka. Czy kierowca żyje? Są jakieś nowe informacje?

 2. Dobra reakcja swiadka bo jak wiadomo w dzisiejszych czasach jest znieczulica .niedawno bo 3 miesiace temu kolo Olsztyna w miejscowosci Gutkowo byl wypadek auto uderzylo w drzewo w aucie kierowca i dziecko okolo 6- 8 letnie niepszytomne zatszymalem sie jako pierwszy auto na lewym boku nie moglem sam zepchnac na kola aby dostac sie do dziecka i kierowcy zapieci w pasach machalem do 3 kierowcow aby sie zatszymali i mi pomogli auta ich na chwile zwalnialy lecz odjechali dopiero po okolo 10 minutach zatszymal sie Woldzwagen t4 busik na ukrainskich tablicach wysiadly z niego dwie kobiety i facet i oni ze mna zepchnelismy auto na kola i szczesliwie wydostalismy kierowce i to dziecko jedna z kobiet okazala sie lekarka z ukrainy zaczela natychmiast reanimowac kierowce a druga z kobiet zajela sie dzieckiem po ich zatrzymaniu sie i pomocy dziecko zaczelo dawac oznaki Zycia lecz kierowca do Pszyjazdu erki byl niepszytomny to ci ludzie z Ukrainy Pomagali ocalic im zycie ! a tych ktorych staralem sie zatrzymac odjechali Znieczulica !!!!!!!

 3. Wielki szacunek dla pierwszego „ratownika”. Brawo brawo brawo 👍

 4. Dlaczego i jakim cudem resuscytację przejęli strażacy a nie zespoł ratownictwa?

  • bo byli tam pierwsi, i są przeszkoleni z pierwszej pomocy lepiej niż jakikolwiek zwykły „Kowalski”…

 5. Nikt nie zna dnia ani godziny. Dobrze, że był w stanie się zatrzymać.

 6. JASNE ŻE POPIERAM

  Lęk przed udzieleniem pomocy jest większy gdy nie jesteśmy w stanie profesjonalnie działać więc powinien być obowiązek szkoleń wszystkich kierujących okresowo np. co 3-5 lat bądź przy wymianie prawa jazdy wraz z okresowym badaniem kierowcy .

  • No niby masz rację. Problem tylko jest taki, że szkolenia pierwszej pomocy, które się obecnie prowadzi są psu na budę. Ludzie coś tam z nich wyniosą w postaci teorii, niestety bez żadnych umiejętności praktycznych i dalej nie będą potrafili zareagować (pouciskanie manekina przez 15 sekund „dla chętnych” to nie jest praktyczna nauka resuscytacji). Porządne szkolenie powinno mieć formę kursu BLS i to takiego hardkorowego – 2 dni po 12 godzin z czego 80% to praktyka w postaci odgrywania scen z konkretnych sytuacji, a na koniec egzamin praktyczny. Ale dla normalnego człowieka to by było szaleństwo, a i tak posiadanie umiejętności nie daje żadnej gwarancji reakcji – bo jeszcze do tego ludzie muszą czuć potrzebę zaangażowania się w pomoc innym, a z tym jest coraz gorzej.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7978zł -0.09%
  • GBP 5.2235zł -0.27%
  • EUR 4.5481zł -0.14%
  • CHF 4.1279zł 0.2%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja