Wtorek, 25 czerwca 202425/06/2024
690 680 960
690 680 960

Do Kozłówki za darmo. Muzeum świętuje rocznicę powstania

Zbliża się jedna z nielicznych w roku okazji, żeby za darmo odwiedzić jedno z najpiękniejszych miejsc na Lubelszczyźnie, czyli Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Turyści będą mogli swobodnie poruszać się po pałacowych wnętrzach.

W niedzielę 10 listopada, w godzinach od 10:00 do 15:00, każdy chętny będzie miał okazję za darmo zwiedzić Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Z okazji 75. rocznicy powstania placówki zorganizowany zostanie Dzień Otwartych Drzwi. Bezpłatnie będzie można wejść do pałacowych wnętrz, powozowni, kaplicy i Galerii Sztuki Socrealizmu.

Co ważne, w tym dniu będą obowiązywały inne zasady zwiedzania. Po pomieszczeniach każdy będzie się mógł swobodnie przemieszczać, jednak pod czujnym okiem
dam i kawalerów przebranych w stylowe stroje. Pozwoli to na dłuższe przebywanie w pałacu niż zazwyczaj. Już tradycyjnie w Salonie Czerwonym koncert na pianoli zagra dyrektor muzeum – Anna Fic- Lazor.

Niedzielna wizyta w Kozłówce będzie także ostatnią okazją do przyjrzenia się nastrojowym akwarelom goszczącym we wnętrzach pałacowych w ramach wystawy „Między światłem a kolorem”.

(fot. zwiedzajlubelskie.pl)

2 komentarze

  1. CEBULA MODE ON 😀