690 680 960

W trakcie awantury kopał i bił matkę. Na trzy miesiące trafił do tymczasowego aresztu

Krasnostawscy policjanci zatrzymali 29-latka, który miał się znęcać psychicznie i fizycznie nad swoją matką. We wtorek sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

W minioną niedzielę krasnostawscy policjanci zatrzymali 29–letniego mieszkańca gminy Łopiennik Górny. Z ustaleń mundurowych wynika, że mężczyzna wszczął awanturę domową, w trakcie której wyzywał, kopał i bił swoją matkę.

Mundurowi zatrzymali go i doprowadzili do policyjnego aresztu. Jak wynika z ustaleń śledczych mężczyzna od kilku miesięcy znęcał się nad swoją matką stosując przemoc psychiczną i fizyczną, a także groził jej pozbawieniem życia.

We wtorek został doprowadzony na posiedzenie sądu. Zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za to przestępstwo grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Przemoc w rodzinie? Nie toleruj, reaguj!

Nie toleruj! Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Wykorzystywanie, bicie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem, takim samym, jak przemoc wobec obcych.

Zareaguj! Zwłaszcza jeśli jesteś świadkiem! Przemoc domowa rzadko jest incydentem jednorazowym. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań – przemoc się powtórzy. Policja zwykle jest wzywana w ekstremalnych sytuacjach, czasami zbyt późno, gdy ofiara nie mogąc sobie poradzić i nie mając pomocy z zewnątrz, targa się na własne życie.

Powiadom! Jeżeli wiesz, że osobie z twojego otoczenia dzieje się krzywda, nie czekaj! Powiadom Policję, Straż Miejską lub najbliższy Ośrodek Pomocy Społecznej.

Pamiętaj! Aby skutecznie przeciwstawić się agresji, należy przełamać strach i pozwolić sobie pomóc. Każda osoba, która padła ofiarą przemocy, może liczyć na wsparcie policjantów oraz innych placówek świadczących pomoc. Ważne, aby na przemoc domową reagowali także sąsiedzi oraz bliscy ofiar. To pomoże odpowiednim podmiotom skutecznie działać. Bierne przyglądanie się sytuacji na pewno nic nie zmieni, a jeden sygnał może pomóc uniknąć tragedii. Mundurowi z troską podchodzą do Państwa problemów.

W tych działaniach policjanci korzystają z procedury „Niebieskie Karty”, a w przypadku gdy potwierdzą, że przemoc ta jest zjawiskiem powtarzającym się, wówczas prowadzą postępowanie dotyczące przestępstwa znęcania się nad rodziną. Co ważne, każda wiadomość o przemocy przekazana mundurowym zostanie dokładnie sprawdzona i zweryfikowana. Mowa tu o sytuacjach, w których sąsiad, znajomy czy osoba bliska zasygnalizuje, że komuś dzieje się krzywda.

W przypadku znęcania i przemocy domowej nie ma znaczenia, czy ofiara i sprawca pozostają spokrewnieni. W świetle uregulowań kodeksowych osobą najbliższą jest nie tylko członek rodziny, ale także np. konkubina/konkubent. A co dzieje się w przypadku, gdy potwierdzi się fakt znęcania nad bliskimi? Sprawcy nie pozostają bezkarni. O ich dalszym losie zadecyduje sąd. Oprawcy mogą trafić za kratki nawet na 5 lat. Prokurator oprócz przedstawienia zarzutów może orzec odpowiednie środki karne.

(fot. Policja Krasnystaw)

5 komentarzy

 1. Dziadek ze Slamsowa

  Wyzywał, kopał i bił swoją matkę, a takie dobre z niego dziecko, jak szedł przez wieś pod sklep, a w niedzielę do kościółka to dzień dobry mówił wszystkim, uśmiechał się (jak dostał więcej jak 50 groszy na „chleb powszedni”).

 2. Odwracanie kota ogonem.

  Ochrzczony, u komuni był, bierzmowanie było , więc jest dobry tak jak przystało na suwerena nie wiem po co się czepiać. To nagonka zwykła ,albo to russaki propagandę sieją atakują nasze rodziny .

 3. „Dobry chłopak był i mało pił”

 4. śmiejcie się, ale jakby Wam szybką kolej chcieli budować też do mamusi z pretensjami polecicie…

 5. .......................,

  Głupi patus- na matkę rękę podnosić? Biedna kobieta, na własnej piersi, wyhodowała potwora.

Dodaj komentarz

Kursy walut

 • USD 4.3269zł -0.22%
 • GBP 5.302zł -0.63%
 • EUR 4.6069zł -0.31%
 • CHF 4.7752zł -0.12%

Polub nas