Niedziela, 23 czerwca 202423/06/2024
690 680 960
690 680 960

W ten weekend będzie się dużo działo. W całym regionie zaplanowano szereg imprez i wydarzeń

Prezentujemy wydarzenia, które przez dwa weekendowe dni odbywać się będą w całym regionie. Są wśród nich małe pikniki, jak też duże koncerty. Jeżeli jeszcze nie zaplanowaliście, gdzie wybrać się w sobotę lub niedzielę, warto skorzystać z tego, co przygotowali organizatorzy poszczególnych imprez. W linkach znajdziecie szczegóły wydarzeń.

Poza miastem, w otoczeniu lasu, odbędzie się festyn „Borówki z Dąbrówki”
„Borówki z Dąbrówki” to wydarzenie, które ma na celu budowanie rodzinnych i sąsiedzkich relacji. Wszyscy przybyli będą mogli spędzić czasu na świeżym powietrzu, wezmą też udział w wielu aktywnościach rodzinnych. Więcej TUTAJ.

Gwiazdy disco polo przyjadą do Chełma. Dwudniowy festiwal muzyki tanecznej w Kumowej Dolinie
Disco Polo Party to wielka letnia impreza w rytmie gorących, tanecznych przebojów. Organizatorzy obiecują mega klimat i świetną zabawę z największymi gwiazdami polskiej muzyki tanecznej. Więcej TUTAJ.

„Dzień Pszczelarza” w Hańsku. Będzie kabaret OT.TO i zespół Daj to głośniej
Na placu przy remizie OSP w Hańsku odbędzie się XVII festyn „Dzień Pszczelarza”. Nie zabraknie degustacji miodu i wyrobów pszczelarskich. N scenie pojawią się kabaret OT.TO i zespół Daj to głośniej. Na koniec zaplanowano zabawę taneczną. Więcej TUTAJ.

Folklor bez granic w Janowie Podlaskim. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Kombi
Folklor bez granic to impreza promująca historyczne i kulturowe walory Gminy Janów Podlaski. Gwiazdą wieczoru będą Andrzej Rybiński oraz zespół Kombi. Więcej TUTAJ.

Dyskoteka i Silent Party w puławskiej Marinie
W Marinie w Puławach odbędzie się wakacyjne spotkanie z muzyką. Trzy różne style muzyczne przedstawi trzech Dj-ów. Każdy będzie mógł zdecydować, przy której muzyce się bawić. Więcej TUTAJ.

Jarmark Jagielloński w Parczewie, czyli promocja sztuki i rzemiosła
Wydarzenie jest promocją sztuki i rzemiosła, weźmie w nim udział około 40 wystawców. Przewidziano także pokazy: kuglarskie, łucznicze, wikliniarskie i garncarskie. Więcej TUTAJ.

Festiwal „Śladami Singera” w Kocku
Na Placu Anny Jabłonowskiej w Kocku zatrzyma się na dwa dni Festiwal „Śladami Singera”. Sercem wydarzenia są artyści, którzy, wykorzystując swoje umiejętności, rozśmieszają publiczność, zaskakują, bawią, a niekiedy skłaniają do refleksji. Więcej TUTAJ.

„Przestrzenie Sztuki”: Objazdowy teatr zawita do Poniatowej
W Parku Miejskim w Poniatowej odbędzie się wydarzenie „Przestrzenie Sztuki”. W ramach objazdowego teatru zaprezentowane zostaną trzy spektakle. Więcej TUTAJ.

Festiwal „Śladami Singera” w Janowie Lubelskim
Festiwal „Śladami Singera” powraca do tradycyjnej formy, czyli szeregu spotkań ze sztuką, która inspirując się losami bohaterów opowiadań Noblisty przywołuje Pamięć o Świecie, którego dzisiaj już nie ma. Więcej TUTAJ.

Spotkanie Klasycznej Motoryzacji i Giełda Staroci. Dwie imprezy na targowisku miejskim
Spotkanie Klasycznej Motoryzacji przybierze formę pikniku, podczas którego na mieszkańców czekało będzie wiele atrakcji. Jednocześnie w dniach 17 i 18 lipca na Targowisku Miejskim odbędzie się Puławska Giełda Staroci. Więcej TUTAJ.

Strażacka orkiestra i hity światowej estrady na rynku w Lubartowie
Na rynku przed ratuszem w Lubartowie wystąpi Orkiestra Dęta OSP Lubartów. Początek koncertu o godz. 16:30, a w programie znajdą się „Hity światowej estrady”. Więcej TUTAJ.

W Turobinie odbędzie się Gala Folkloru i Disco Polo. Zagrają m.in. Baflo i Solaris
Na stadionie w Turobinie odbędzie się Turobińska Gala Folkloru i Disco Polo. Wydarzenie organizują Wójt Gminy Turobin oraz Gminna Biblioteka Publiczna. Zaplanowano szereg koncertów znanych i lubianych zespołów. Więcej TUTAJ.

Poezja śpiewana zagości nad Jeziorem Firlej. Swój koncert zagra Janusz Radek
W Firleju, na terenie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Choiny 1, będzie można przenieść się do świata poezji śpiewanej w niesamowitym wykonaniu wspaniałego, charyzmatycznego artysty Janusza Radka. Więcej TUTAJ.

Malinowe święto w Kraśniku. Po rocznej przerwie wraca Festiwal Maliniaki
Tegoroczna edycja Festiwalu Maliniaki odbędzie się na Scenie Letniej Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku przy Al. Niepodległości. Na uczestników będą czekać lokalne produkty, regionalna kuchnia, stoiska promocyjne gmin i instytucji, koncerty kapel i zespołów. Więcej TUTAJ.

Niedziela pod znakiem aktywności fizycznej. Sportowe święto w powiecie tomaszowskim
W Rachaniach odbędzie się XXII Święto Sportu Powiatu Tomaszowskiego. Miejscem wydarzenie będzie stadion Cukrowni Wożuczyn. Więcej TUTAJ.

Jarmark Leśny w Wyrykach. Trzy dni atrakcji dla całych rodzin
W Wyrykach w powiecie włodawskim odbędzie się XI Jarmark Leśny. Przez dwa dni impreza odbywać się będzie na placu przed Gminną Biblioteka Publiczną w Wyrykach, trzeciego dnia przed budynkiem Urzędu Gminy. Więcej TUTAJ.

Festiwal „Ziemia Kraśnicka pełna skarbów” w Kraśniku
W Parku im. Jana Pawła II w Kraśniku odbędzie się Festiwal „Ziemia Kraśnicka pełna skarbów”. Będą występy muzyczne i degustacje lokalnych przysmaków. Więcej TUTAJ.

(fot. materiały organizatorów)

7 komentarzy

  1. Pan Piotr vel Franio

    Covid jest przecież, nie ma miejsca na takie zbiorowiska. Za chwilę znowu będzie po 20 tys zakażeń albo i wiecej.

  2. a w Lublinie nic? takie miasto inspiracji i co?

  3. W Krasnymstawie lepiej żeby nic nie było jak disco pola…

  4. Oby nie było ofiar, ale weekend mają występować bardzo silne burze więc będą też latające stragany, namioty handlowe i zamki dmuchane

  5. Hmm ciekawe czego redakcja nie podaje takiego ingo ze w zwierzyncu odbywa sie Rockowisko ? Tylko same praktycznie discopolowe inprezy rodem kurskiego paski w TVP info. Żdnada!