690 680 960

W szpitalu rozszczelniła się butla. Interweniowała specjalistyczna grupa ratownictwa chemicznego i ekologicznego

Strażacy ze specjalistycznej grupy ratownictwa chemicznego i ekologicznego interweniowali dzisiaj w szpitalu przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Na szczęście okazało się, że sytuacja jest opanowana.

We wtorek po południu przed Wojewódzki Szpital Specjalistyczny przy al. Kraśnickiej w Lublinie podjechały na sygnale wozy strażackie. Przyczyną interwencji było rozszczelnienie się butli z tlenkiem etylenu. Jest to związek chemiczny wykorzystywany m.in. do sterylizacji.

Jak nam wyjaśniał st. kpt. Andrzej Szacoń z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie, zdarzenie to nie wywołało większego zagrożenia. Wszystko dlatego, że butla rozszczelniła się w specjalnym pomieszczeniu, gdzie zapewnione było bezpieczeństwo dla pozostałej części szpitala.

Nie było więc potrzeby przeprowadzania żadnych poważniejszych działań. W zdarzeniu nikt też nie ucierpiał.

(fot. nadesłane – Karol)

2 komentarze

  1. Udało się. Bardzo niebezpieczna substancja.

    • Przede wszystkim nie butla tylko nabój o zawartości 100 g czystego tlenku etylenu ,do takich zdarzeń dochodzi bardzo rzadko, przy zachowaniu ostrożności, nabój jak jest nieszczelny jest bardzo zimny należy stosować środki ochrony osobistej rękawiczki maski i jak najszybciej umieścić nabój w sterylizatorze gazowym włączyć program, nabój zostanie wtedy bezpiecznie przebity, czyli wniosek z tego ,że zawinił człowiek. Ale domyślam się że jest to już nowy bohater w szpitalu.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie