Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

W szpitalach w regionie przebywa kilkadziesiąt dzieci z COVID-19

Obecnie w szpitalach w regionie przebywa z powodu COVID-19 niemal 60 dzieci. To największa liczba najmniejszych pacjentów w placówkach medycznych zmagających się z tą chorobą od początku pandemii.

Wczoraj Ministerstwo Zdrowia przekazało dane dotyczące zakażeń koronawirusem, z których wynikało, że w woj. lubelskim zarejestrowano ponad 3 tys. nowych przypadków. Jak przekazał wczoraj na konferencji prasowej wojewoda lubelski Lech Sprawka wskaźnik zakażeń wynosił w piątek na Lubelszczyźnie 144 na 100 tys. mieszkańców, co plasuje region na siódmym miejscu w kraju. Z kolei pod względem wskaźnika zgonów województwo lubelskie znajduje się na czternastej pozycji w Polsce, ze wskaźnikiem 0,43 zgonów na 100 tys. osób.

Obecnie w szpitalach w regionie dostępnych jest dla pacjentów z COVID-19 1676 łóżek, z czego 861 z nich jest zajętych. Z kolei na 170 respiratorów, 65 jest w użyciu. Od dwóch dni notowany jest wzrost hospitalizacji w szpitala w woj. lubelskim. Co ważne, w regionie zajętych jest 58 łóżek przez najmłodszych pacjentów. To największa liczba od początku pandemii.

Biorąc pod uwagę trend wzrostowy, wojewoda przekazał informację o zwiększeniu liczby łóżek dla dzieci do poziomu 73 miejsc. Obecnie do szpitali trafiają dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym z objawami zapalenia płuc. Nie ma wśród nich dziecka w ciężkim stanie, wszystkie łóżka respiratorowe są wolne. Jak przekazał Lech Sprawka, prawie wszystkie dzieci hospitalizowane nie są zaszczepione na COVID-19. Z danych Ministerstwa Zdrowia wynika, że w woj. lubelskim zaszczepionych jest w pełni 42% populacji (890 tys. osób). Nasz region znajduje się na przedostatnim miejscu w kraju, jeżeli chodzi o poziom zaszczepienia.

(fot. pixabay.com)

15 komentarzy

  1. Ptasia grypa umarła na koronę

  2. Cieee chorobaaaa !!!

    Na tzw. innych portalach wyczytałem, że bohaterscy uczeni chińscy z Uniwersytetu w Wuhan współpracując z tamtejszymi nietoperzami, otrzymali już bardziej zabójczą odmianę koronawirusa niż wszystkie dotychczasowe razem wzięte.

Z kraju