Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

W szkole i przedszkolu od jutra zawieszone będą zajęcia. Ograniczenia w funkcjonowaniu Urzędu Gminy w Chodlu

Kolejna szkoła w woj. lubelskim od jutra przechodzi na zdalne nauczanie. Tym razem chodzi o Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola Samorządowego w Chodlu.

Pojawiające się kolejne ogniska epidemiczne sprawiają, że dyrektorzy szkół wnioskują do służb sanitarnych o zawieszenie zajęć w placówkach oświatowych. Od jutra na nauczanie zdalne przechodzi Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola Samorządowego w Chodlu.

– Po rozpatrzeniu wniosku Dyrektora Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola Samorządowego w Chodlu z dnia 14.10.2020 r. opiniuje pozytywnie wniosek o zawieszenie zajęć w Zespole Szkoły Podstawowej i Przedszkola Samorządowego w Chodlu na okres od dnia 15.10.2020 r. do dnia 30.10.2020 r. w zakresie wszystkich zajęć – poinformował Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Opolu Lubelskim.

Dyrektor wskazał we wniosku na fakt, iż na terenie szkoły wystąpiły trzy przypadki zakażenia SARS-CoV-2 wśród pracowników tej placówki oświatowej. Wszystkie te osoby miały możliwość kontaktu z innymi pracownikami i uczniami.

– W ocenie Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Opolu Lubelskim przywołana we wniosku argumentacja dotycząca aktualnej sytuacji epidemiologicznej w Zespole Szkoły Podstawowej i Przedszkola Samorządowego w Chodlu związanej ze stwierdzeniem zakażenia SARS-CoV-2 u trzech osób mających kontakt z dziećmi i innymi pracownikami, przebywaniem uczniów na kwarantannie, możliwością kontaktowania się poszczególnych osób miedzy sobą oraz prowadzeniem zajęć przez nauczycieli w różnych miejscach w obiektach szkolnych należących do placówki uzasadnia zawieszenie zajęć dla całego Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola Samorządowego celem przecięcia dróg szerzenia się zakażenia – czytamy w piśmie PSSE w Opolu Lubelskim.

W obecnej sytuacji epidemiologicznej w Urzędzie Gminy w Chodlu wprowadzono ograniczenia w funkcjonowaniu. Urzędu informuje, że preferowany jest kontakt telefoniczny i elektroniczny, zaś w razie konieczności obsługi bezpośredniej prosi się o ścisłe zachowanie zasad ochrony osobistej i reżimu sanitarnego.

Służby sanitarne w ostatnich dniach zarejestrowały ognisko epidemiczne w Szkole Podstawowej w Chodlu i jest ono w fazie rozwojowej. Obecnie są w nim trzy przypadki zakażenia koronawirusem, a kwarantannie poddano 69 osób. Liczba osób w nadzorze epidemiologicznym wynosi 9, liczba osób w izolacji domowej 3, nikt nie został do tej pory hospitalizowany.

(fot. pixabay.com)

8 komentarzy

  1. No nie może być… kolejne zamykają..? Przecież coronawirus jest odwrocie i nie ma się czego bać. Czy ktoś jest jeszcze na tyle glupi i nie rozumie ze posłanie bachorni do szkół, (ktora w tej chwili roznosi zarazę) było bardzo poważnym błędem. Chyba dlatego ten Frankenstein wyleciał z resortu , a na jeszcze głupszego zmienia! Tak Pnie Czarnek o Panu mówię!

    • Czarnek . NALEŻY zamknac natychmiast szkoły!! Już rozpętuje się powoli piekło!! Do grudnia to tu będzie po 100tys zakażeń!! Dziś Polaka jest na 18miejscu spośród krajów UE pod względem liczby zakażeń. A pod względem liczby zgonów na 7. Ale szybko pniemy się w dół. Jeszcze trochę i będziemy na 1miejscu.

  2. A dlaczego dyrekcja sp6 w Lublinie zamknęła szkołę na tydzień, skoro nie ma tam przypadku ani kwarantanny? To są już jakieś jaja. A moze pani dyrektor zapłaci za opiekę nad dzieciakami?

  3. Spoko tylko dlaczego tylko w Chodlu jak osoby zakażone z wynikiem pozytywnym w międzyczasie były w innych szkołach i o tym jest cisza, miały kontakt z dziećmi i nauczycielami.

Z kraju