11-latek przyszedł z nożem do szkoły. „Groził koledze, że obetnie mu głowę, koleżance kazał sp…ć”

Sąd rodzinny zajmie się sprawą wczorajszego zdarzenia, jakie miało miejsce w jednej ze szkół podstawowych koło Lublina. Uczeń przyszedł z nożem i groził nim młodszemu koledze.

We wtorek skontaktowali się z nami zbulwersowani rodzice uczniów jednej z klas Szkoły Podstawowej im. Lotników Polskich w Dysie. Jak nam wyjaśniano, w trakcie zajęć miało miejsce niebezpieczne zdarzenie z udziałem jednego z uczniów. Mianowicie uczęszczający do 5 klasy 11-latek przyszedł do szkoły z nożem. Wdał się w awanturę z jednym z uczniów młodszej klasy. Zaczął mu również grozić nożem.

– Chłopak z 5 klasy zaatakował nożem chłopca z 4 klasy. Później zagroził mu, że jeżeli ten komukolwiek zgłosi gdzieś ten fakt, albo będzie się skarżył, to obetnie mu głowę. Z kolei do dziewczynki z 4 klasy, która stanęła w obronie napadniętego, powiedział: „sp….j ty s..o – wyjaśniano nam.

Jak ustaliliśmy, rzeczywiście taki fakt miał miejsce. Z uwagi na powagę zdarzenia, wezwana została również policja. Funkcjonariusze przeprowadzili w tej sprawie czynności, po czym przekazali 11-latka rodzicom. Dodatkowo skierują dokumentację tej sprawy do Sądu Rodzinnego, który dalej będzie się nią zajmował.

– Jesteśmy wstrząśnięci całą sytuacją. Po prostu boimy się o zdrowie i życie naszych dzieci, gdyż z 11-latka rośnie mały kryminalista. Co więcej wszystko wskazuje na to, że zostanie on w szkole. Nie wiemy, co mu dalej przyjdzie do głowy, skoro już teraz grozi nożem innym dzieciom – dodają rodzice.

Obecnie trwa wyjaśnianie szczegółowych okoliczności tego zdarzenia. Jak nas poinformowano, na razie za wcześnie jest, aby mówić o dalszych krokach, jakie będą podejmowane w tej sprawie.

(fot. UG Niemce)

Zobacz również

53 komentarze

 1. Na patologiczne zachowanie szkola powinna natychmiast reagować. Uczeń powinien jak najszybciej zostać wydalony, teraz groźba nożem za rok Bóg wie co…… niech to będzie przestrogą dla innych. Zamiatanie pod dywan takich spraw rodzi przyzwolenie i karygodne zachowanie innych dzieci. Szkołą ma być bezpieczna i koniec

 2. jaki tatuś taki synek? Z domu to wyniósł…

 3. Chciałbym by moje posty były widoczne

  A na koniec okaże się, że ten 5to klasista to cichy dzieciak gnębiony przez młodszego „kolegę”. Ale nie wiadomo i się już raczej nie dowiemy.

 4. Kazał sp…….ć? No coż przykład idzie z góry – wielki lewacki idol ostatnich tygodni – schamiała i ordynarna lesbijka Marta używa tego słownictwa nagminnie i publicznie. Czym więc można być zdziwionym?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7466zł 0.38%
  • GBP 5.1104zł 0.3%
  • EUR 4.548zł 0.16%
  • CHF 4.2219zł 0.37%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL