690 680 960

W Świdniku stanęła „Szafa Ciepła” (zdjęcia)

Przy jednej z ulic Świdnika pojawiła się „Szafa Ciepła”, w której znajdują się ubrania dla potrzebujących. Pomysłodawcami przedsięwzięcia są – świdnicka policja oraz Miejskie Centrum Usług Socjalnych.

W minioną środę przy Miejskim Centrum Usług Socjalnych w Świdniku stanęła kolorowa szafa z ubraniami dla osób potrzebujących. To wspólne przedsięwzięcie MCUS oraz świdnickiej policji.

Już z daleka widać wielkie, namalowane na niej słońce, które wymownie przekazuje, że jest to mebel, który ma za zadanie ogrzać. Ogrzać te osoby, które są w trudnej sytuacji i nie mogą sobie pozwolić na zakup ciepłych ubrań.

Każdy, kto będzie potrzebował ciepłych ubrań może przyjść i wziąć dla siebie dowolną z dostępnych części garderoby. Wszyscy, którzy chcą wesprzeć akcję, mogą przyłączyć się do wspólnej pomocy.

Warunkiem jest, by przekazywana odzież była w dobrym stanie i mogła posłużyć innym. Odzież można przynosić do siedziby MCUS, a swoją wizytę poprzedzić telefonem pod numer 81 751 62 00.

Świdniccy policjanci dziękują Grzegorzowi Pastusiakowi za piękne graffiti, panu Tomaszowi z MCUS za wsparcie techniczne, podopiecznej centrum za wydzierganie kolorowego szalika, którym szafa jest przewiązana, firmie Art Kwadrat za bezpłatne wykonanie banera, a także wszystkim ludziom dobrych serc, którzy wsparli pomysłem, czynem i życzliwym słowem.

(fot. Policja Świdnik)

7 komentarzy

 1. No ta pani w granatowym kolorze na rozgrzewkę może np pomasowac zmarzniete plecy batonem a w przypadku problemów z zatokami czy górnymi drogami oddechowych popryskać sprayem po oczach.
  Nie zapominajmy nawet w święta.

 2. Hahaha przeczytałem: „w Świdniku stanęła szafa dla ciepłych”

 3. … może z boku ma jakiś otwór…

 4. No i fajna akcja ,nie to co kontenery Pck ,człowiek oddaje odzież w nadziei że trafi (za darmo)do potrzebujących a ktoś je sprzedaje w ciuchlandach .

 5. Przy jakiej ulicy, poproszę konkretnie gdzie można przynieść ubrania.

 6. Krystian from Dżamajka

  Hipsterzy będą zadowoleni

Kursy walut

 • USD 4.4827zł -0.63%
 • GBP 5.4185zł -0.57%
 • EUR 4.6835zł -0.1%
 • CHF 4.7555zł -0.36%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie