W Świdniku stanęła „Szafa Ciepła” (zdjęcia)

Przy jednej z ulic Świdnika pojawiła się „Szafa Ciepła”, w której znajdują się ubrania dla potrzebujących. Pomysłodawcami przedsięwzięcia są – świdnicka policja oraz Miejskie Centrum Usług Socjalnych.

W minioną środę przy Miejskim Centrum Usług Socjalnych w Świdniku stanęła kolorowa szafa z ubraniami dla osób potrzebujących. To wspólne przedsięwzięcie MCUS oraz świdnickiej policji.

Już z daleka widać wielkie, namalowane na niej słońce, które wymownie przekazuje, że jest to mebel, który ma za zadanie ogrzać. Ogrzać te osoby, które są w trudnej sytuacji i nie mogą sobie pozwolić na zakup ciepłych ubrań.

Każdy, kto będzie potrzebował ciepłych ubrań może przyjść i wziąć dla siebie dowolną z dostępnych części garderoby. Wszyscy, którzy chcą wesprzeć akcję, mogą przyłączyć się do wspólnej pomocy.

Warunkiem jest, by przekazywana odzież była w dobrym stanie i mogła posłużyć innym. Odzież można przynosić do siedziby MCUS, a swoją wizytę poprzedzić telefonem pod numer 81 751 62 00.

Świdniccy policjanci dziękują Grzegorzowi Pastusiakowi za piękne graffiti, panu Tomaszowi z MCUS za wsparcie techniczne, podopiecznej centrum za wydzierganie kolorowego szalika, którym szafa jest przewiązana, firmie Art Kwadrat za bezpłatne wykonanie banera, a także wszystkim ludziom dobrych serc, którzy wsparli pomysłem, czynem i życzliwym słowem.

(fot. Policja Świdnik)

Zobacz również

7 komentarzy

 1. No ta pani w granatowym kolorze na rozgrzewkę może np pomasowac zmarzniete plecy batonem a w przypadku problemów z zatokami czy górnymi drogami oddechowych popryskać sprayem po oczach.
  Nie zapominajmy nawet w święta.

 2. Hahaha przeczytałem: „w Świdniku stanęła szafa dla ciepłych”

 3. … może z boku ma jakiś otwór…

 4. No i fajna akcja ,nie to co kontenery Pck ,człowiek oddaje odzież w nadziei że trafi (za darmo)do potrzebujących a ktoś je sprzedaje w ciuchlandach .

 5. Przy jakiej ulicy, poproszę konkretnie gdzie można przynieść ubrania.

 6. Krystian from Dżamajka

  Hipsterzy będą zadowoleni

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7349zł 0.44%
  • GBP 5.2617zł 0.47%
  • EUR 4.5306zł 0.62%
  • CHF 4.1601zł 0.58%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Przestrzenie Teatru na scenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie
  Food trucki przyjadą do Świdnika