690 680 960

W środę kolejny protest w Lublinie. „Uczniowie dla praw Kobiet!”

W środę w Lublinie odbędzie się kolejny protest w ramach Strajku Kobiet. Tym razem poparcie dla praw kobieta mają wyrazić uczniowie i uczennice z lubelskich szkół oraz studenci i studentki lubelskich uczelni.

Na środę zaplanowany jest kolejny protest w Lublinie. Uczestnicy spotkają się przy lubelskim Ratuszu, a następnie przejdą pod Kuratorium Oświaty i Lubelski Urząd Wojewódzki. Zgromadzenie rozpocznie się o godzinie 17.

– Wielotysięczne demonstracje ogarniają od kilku dni nasze miasto – kolejne grupy społeczne przyłączają się do fali buntu przeciw barbarzyństwu, jakie chce kobietom zgotować rząd PiS, kler i prawicowi ekstremiści. Jako Uczennice i Uczniowie lubelskich szkół, a także Studentki i Studenci lubelskich uczelni nie będziemy dłużej siedzieć cicho – grzeczni już byliśmy – informują organizatorzy, czyli Lubelski Komitet Młodzieżowy.

Protest ma mieć charakter spaceru, który zakończy się przed Lubelskim Urzędem Wojewódzkim.

– Idziemy pod Urząd Wojewódzki, gdzie przypomnimy o, niestety, ministrze edukacji i nauki, panu Czarnku, który wsławił się jako najbardziej homofobiczny wojewoda w Polsce i Europie i tam spacer zakończymy. Bierzcie ze sobą jak najwięcej ludzi. To już jest wojna – dodają organizatorzy.

(fot. lublin112.pl)

73 komentarze

 1. Czy ktoś z tych tępych bab słuchał lub czytał ostatnią wypowiedź prezes TK Juli Przyłębskiej??? Nie? To pozwolę sobie co niektórym damskim pustakom (nie obrażając tych rozumnych kobiet) wkleić tutaj jej treść. Tylko czytać ze zrozumieniem!!!

  „Ustawa nadal dopuszcza możliwość przerywania ciąży w przypadku, gdy stanowi ona zagrożenie dla życia i zdrowia kobiety, a także gdy zachodzi uzasadnione podejrzenie, że ciąża jest skutkiem czynu zabronionego m.in. gwałtu – powiedziała PAP we wtorek prezes TK Julia Przyłębska.
  Przyłębska podkreśliła też, że orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego nie jest wymierzone w kogokolwiek i nie powinno być przez nikogo wykorzystywane do wywoływania napięć społecznych.

  Trybunał Konstytucyjny orzekł wyłącznie w kwestii przesłanki eugenicznej uzasadniającej przerywanie ciąży. Ustawa o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży nadal dopuszcza możliwość przerywania ciąży w przypadku, gdy stanowi ona zagrożenie dla życia i zdrowia kobiety, a także gdy zachodzi uzasadnione podejrzenie, że ciąża jest skutkiem czynu zabronionego m.in. gwałtu – powiedziała Przyłębska w rozmowie z PAP.

  Według niej, całkowicie bezzasadne są więc oskarżenia kierowane pod adresem orzeczenia, jakoby pozbawiało ono kobiety prawa wyboru, gdy zagrożone jest ich życie lub zdrowie.

  Za „manipulację” Przyłębska uznała oskarżanie TK, że jego orzeczenie to cios wymierzony w osiągnięcia nauk medycznych. Przyłębska podkreśliła, że orzeczenie Trybunału nie zabrania badań prenatalnych. Przeciwnie – wskazuje, że Rzeczpospolita Polska, zgodnie z konstytucją, zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia i zdrowia, a jednym ze środków tej ochrony, w przypadku kobiet w ciąży, są badania prenatalne – oświadczyła Przyłębska.

  Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego nie jest wymierzone w kogokolwiek i nie powinno być przez nikogo wykorzystywane do wywoływania napięć społecznych. Te podziały wywoływane są przez dezinformację, nieprawidłowe przedstawianie znaczenia wydanego wyroku i jego treści, nawoływanie do wychodzenia na ulicę, kiedy obowiązują ograniczenia w organizowaniu zgromadzeń służące właśnie ochronie życia i zdrowi – powiedziała prezes Trybunału.

  Według niej, „akceptowanie agresji, brutalnego i wulgarnego języka, zachęcanie do dewastowania mienia publicznego i miejsc kultu religijnego, bezczeszczenia miejsc pamięci, symboli polskiej kultury, zakłócania modlitwy a więc prawa do sprawowania praktyk religijnych, to jawny gwałt na prawach, które chroni także konstytucja”.”

  Mam nadzieję że ktoś kto operuje dobrze rozumem nie będzie miał problemu z przyswojeniem sobie tej treści. Jednym słowem wszystkie te burdy, protesty i dewastacje miejsc kultu religijnego są celową ustawką Lewaków, a co niektóre osoby są nieświadomie wciągane w te incydenty i protesty, jak się okazuje zupełnie nie potrzebne.
  Tyle w temacie.

  • I pozamiatane.
   Myślisz, że te tępe dzidy cokolwiek zrozumieją ? Nie sądzę. Zobacz kto tam bierze udział w tych niby „demonstracjach”? Banda rozwydrzonych gówniarzy, co w d..e byli i g.o widzieli. Same ameby umysłowe.

  • Proponuje najpierw zapoznać się z postulatami tych kobiet, bo one nie protestują przeciwko temu co Pan przytoczył w wypowiedzi. Protest dotyczy prawa do aborcji w przypadku wykrycia trwałego uszkodzenia płodu uniemożliwiającego jego przeżycie. Chodzi o sytuację, kiedy odgórnie wiemy, że dziecko urodzi się martwe lub umrze zaraz po narodzinach. I możliwość decydowania w takich sytuacjach przez rodzinę czy wolą nieczyste sumienie czy ręce we krwi swojego dziecka – choć jak wiemy dobrego wyboru tu nie ma i nigdy nie będzie. Dlatego kobieta powinna sama lub z najbliższą rodziną podejmować taką decyzję. W tym momencie zdecydował Kaczyński. Tylko o to chodzi.

 2. Kibice bronią Krzyża ! Brawo !

Kursy walut

 • USD 3.981zł 0.84%
 • GBP 5.035zł 0.57%
 • EUR 4.3492zł 0.38%
 • CHF 4.551zł 1.06%

Polub nas