Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024
690 680 960
690 680 960

W sobotę wieczorem kosmiczny pociąg ponownie nad Polską. Kiedy patrzeć w niebo?

Miłośnicy obserwacji nieba powinni szykować się na najbliższą noc. Sobotni wieczór przyniesie kosmiczne atrakcje nad Polską. Ponownie zobaczymy świecący kosmiczny pociąg złożony z satelitów Elona Muska.

Minionej nocy wystartowała misja Starlink G10-1 (o 3.56 z Cape Canaveral na Florydzie), która wyniosła kolejną paczkę satelitów Elona Muska na orbitę.

– Zatem dziś w nocy znów zobaczymy lśniący pociąg Starlink na niebie. I prawdopodobnie nie jeden. Pierwszy przelot zobaczymy o godzinie 23.37, a kolejny o godzinie 1.09. W obydwu przypadkach będą to długie przeloty przez całe niebo z zachodu na wschód – informuje Zbigniew Zając z nocneniebo.pl.

Ale to nie koniec, bo na sobotę na godzinie 14.58 szykowany jest kolejny start rakiety Falcon 9 ze Starlinkami. I może dojść do sytuacji, w której zobaczymy na niebie dwa różne kosmiczne pociągi. Jeżeli drugi start dojdzie do skutku to kolejny pociąg podjedzie nad Polskę o godzinie 23.46 i 1.19.

 

14 komentarzy

  1. „pociąg światła” zaśmieca nam niebo a my mamy się z tego cieszyć i obserwować? Od nas pobiera się podatki za powietrze, deszcz, psa czy inne bzdury, a zagraniczne korporacje śmiecą gdzie chcą i czym chcą bez żadnych konsekwencji

  2. Nie patrzcie wtedy w niebo, to pułapka. Oni chcą sterować waszymi umysłami, chcą byscie przeszli na stronę zła. Manipulują wami. Samo rozwinięcie skrutu satelity to satanistyczne elity.

  3. Od psa nie ma podatku

  4. To Putinowi mało tych co już na orbicie wiszą i atakować Ukrainę pomagają?

  5. bezkarne zaśmiecanie Kosmosu.
    ale kto bogatemu zabroni ?
    piniondz psuje wszystko

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport