W sobotę w Lublinie będzie można pozbyć się zużytego sprzętu elektrycznego

Zalegający w domach, mieszkaniach czy piwnicach zużyty lub uszkodzony sprzęt elektryczny będzie można oddać w sobotę w sześciu punktach na terenie Lublina. Zbiórka elektrośmieci prowadzona będzie w godzinach od 9:00 do 14:00.

W najbliższą sobotę, 25 lipca, w Lublinie zorganizowana zostanie kolejna zbiórka elektroodpadów. Oznacza to, że mieszkańcy będą mogli pozbyć się zepsutych, zużytych, przestarzałych, zniszczonych czy też po prostu niepotrzebnych urządzeń, które do działania wymagają podłączenia prądu elektrycznego lub włożenia baterii.

Wielkogabarytowe i małogabarytowe urządzenia AGD, sprzęt teleinformatyczny i telekomunikacyjny, sprzęt RTV, narzędzia elektryczne i elektroniczne, sprzęt oświetleniowy, zabawki, sprzęt relaksacyjny i sportowy i inne tego typu przedmioty będzie można oddawać w sześciu lokalizacjach. Specjalne punkty odbioru będą zlokalizowane przy hipermarketach E. Leclerc przy ul. Zana i Turystycznej, przed hipermarketem Auchan przy ul. Chodźki, na parkingu przy wejściu do Ogrodu Botanicznego, przed marketem Bricoman przy al. Kraśnickiej, a także przed siedzibą Polskiej Korporacji Recyklingu przy ul. Metalurgicznej 15C.

Wszystkie punkty będą czynne w godzinach od 9:00 do 14:00. Należy pamiętać, że ograniczony będzie kontakt osobisty. Dlatego też obsługa ma jedynie nadzorować przekazanie elektroodpadów. Samemu trzeba będzie umieścić je w kontenerze.

(fot. archiwum)

Zobacz również

15 komentarzy

 1. Heh, a sprzęt ma być kompletny i najlepiej sprawny. Inaczej nie przyjmą. Masakra

  • prawdopodobnie kompletny to znaczy że lodówka ma być z kompresorem a pralka z silnikiem a nie oddasz tylko plastikowe pudło 😉

 2. Wymieniłem pompe w zmywarce. Przyjma stara czy potraktuja jako niekompletne i nienprzyjma?

 3. No to Bimmer będzie mógł w końcu pozbyć się swojeg rzęcha XD

 4. Sprzęt elektroniczny oczywiście należy utylizować w odpowiedni sposób, ale nie myślcie sobie że firmy które się tym zajmują robią to dla ekologii – chodzi o tylko i wyłącznie o odzysk wartościowych metali.
  O ile jeszcze te śmiecie są jakoś sensownie utylizowane, to ok – ale niestety ogromny odsetek tego jest wywożona do krajów trzeciego świata.
  Poczytajcie sobie: oostdam.pl/dokad-trafiaja-elektrosmieci-z-europy/

 5. Bardzo proszę wszystkich co mają stary sprzęt ze znaczkiem Unitra, żeby dawali znać na facebookową grupę „Śmieciarka jedzie” lub „Zero waste”. Są w Lublinie ludzie, którzy kolekcjonują stary sprzęt tej firmy i chętnie go sami odbiorą od zainteresowanych. Stare radia po przestrojeniu grają pięknie i odbierają wszystkie stacje na nowym paśmie FM.

  Warto przywrócić te stare klasyki do życia, tym bardziej, że są lepiej wykonane od chińskiej tandety.

 6. Potem sprzęt zebrany bedzie do kupienia na Allegro.

 7. Zostawię tam swoje E60 535d hehe. Będzie na miesięczny do trajtka hehe

 8. Smutne obrazki, takie np. wentylatory – w środku zwykły naciągnięty kabel urywający się od wahadłowego ruchu. Ale co ich tam obchodzą miliardy ton śmieci w morzach. Człowiek nie zasługuje na ..

 9. na zdjęciu jest faktycznie złom, a ja często widzę jak ludzie przywożą sprzęt, który na aukcjach się dobrze sprzedaje np. 50, 100zł za sztukę. Np. magnetowidy, jednego razu zabrałem do niderlandów kilka magnetowidów z takiego złomu i sprzedałem przez internet po 30-50 euro za sztukę. Ciekaw jestem czy ten sprzęt faktycznie idzie na przemiał czy ktoś to potem chociaż wstępnie segreguje i ratuje co cenniejsze. Jak widzę np. Amatory, klejnoty z lat 60 albo perełki hifi z lat 80, które nawet jako na części są warte niemało to aż mi sięcoś robi.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska