Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

W sobotę na trzech stadionach rozegrano Turniej Lubelskiego Cebularza (zdjęcia)

Ponad 300 zawodniczek i zawodników rywalizowało w Turnieju Lubelskiego Cebularza. Uczestnicy przyjechali do Lublina z klubów z całego kraju.

W sobotę 8 maja na obiektach Klubu Sportowego Budowlani Lublin przy ul. Krasińskiego i Magnoliowej odbył się I Turniej Lubelskiego Cebularza, rozgrywany w ramach Regionalnego Turnieju Dzieci i Młodzieży. Wzięły w nim udział drużyny m.in. z Lublina, Sochaczewa, Warszawy, Siedlec, Łodzi czy Rzeszowa.

Ponad 300 zawodniczek i zawodników z dziewięciu klubów rywalizowało w czterech kategoriach wiekowych. Mikrusy (U9), miniżacy (U11) i żacy (U12) spotkali się na murawie stadionu przy ul. Krasińskiego. Natomiast boisko przy ul. Magnoliowej gościło młodzików (U14).

– Poza zmaganiami sportowymi, celem imprezy była promocja Lublina i województwa lubelskiego. Uczestnicy turnieju mieli też możliwość spróbowania lokalnego przysmaku, czyli tradycyjnych lubelskich cebularzy przygotowanych przez piekarnię Kuźmiuk. Nie zabrakło też niekonwencjonalnych wypieków, nawiązujących do naszej dyscypliny – wyjaśniają organizatorzy turnieju.

W kategorii mikrus zwyciężyli Budowlani Lublin, drugie miejsce zajęła Pogoń Siedlce, trzecie MKR Siedlce, czwarte RK
Rzeszów, a na piątym uplasował się AZS AWF Warszawa. W kategorii miniżak najlepszy okazał się klub Skra Warszawa, kolejne miejsca zajęli odpowiednio: AZS AWF Warszawa, Pogoń Siedlce, Budowlani Łódź, Orkan Sochaczew, Budowlani Lublin, UKS Strzała Siedlce, MKR Siedlce i RK Rzeszów.

Jeżeli chodzi o kategorię żak, nie do pokonania okazali się zawodnicy Budowlanych Łódź. Za nimi uplasowali się Budowlani Lublin, zaś na ostatnim miejscu podium stanął MKR Siedlce. Na czwartym miejscu uplasował się Orkan Sochaczew a na piątym RK Rzeszów. Wśród młodzików zwyciężyli zawodnicy z klubu Orkan Sochaczew, drugie miejsce zajęli Budowlani Łódź, trzecie Budowlani Lublin, czwarte AZS AWF Warszawa zaś piąte Pogoń Siedlce.