W sklepach ponownie zostaną wprowadzone godziny dla seniorów

Decyzją rządu, od czwartku 15 października, w godzinach od 10 do 12 w sklepach spożywczych, aptekach i drogeriach itp. będą mogły robić zakupy wyłącznie osoby powyżej 60 roku życia. Jak wyjaśniał premier, obostrzenia mają na celu ustabilizowanie sytuacji, aby dynamika wzrostu zachorowań była malejąca.

38 komentarzy

 1. Absurd goni absurd. Żeby jeszcze tak seniorzy stosowali się do zaleceń. Potem okazuje się, że po 12-ej do sklepu wejść nie wolno bo pełno seniorów w kolejkacg. Je..ać nasz rząd!!!

 2. Jak nienawidzę PiS to z tymi posunięciami się zgadzam. Wszyscy przecież macie kogoś w starszym wieku. O seniorów naprawdę należy dbac. Jest niebezpieczny śmiertelny wirus. Zresztą być może kiedys każdy z nas będzie seniorem.

 3. Nie wiem jak to skomentować… Może tak pi pi pi pi pi pipi pi pi pi głąb.

 4. A seniorzy na to jak na lato, pierwszy raz przyjda o 7 po 2 bulki i 4 plasterki wedliny, potem miedzy 10 a 12 by pochodzic i poogladac a potem jeszcze o 17 po 15 deka ciasteczek

 5. Pierd…..nij się w łeb Mateusz

 6. Jesli ja nie mogę kupić nic do jedzenia w godzinach 10/12 gdzie prawie każdy o tej godzinie ma przerwę i jak wiadomo potrzebuje coś kupić, to starsza era powinna od godziny 13:00 być w domu głaszcząc kota czy psa w cztery litery jego mać!

 7. co to da co to da GÓWNO wielkie

 8. Od poniedziałku spada liczba zarazonych bo będziemy nosić maski. Jeśli liczba wzrośnie to znaczy, że one są przyczyną

 9. Ale czemu w obi?
  Ostatnio (na wiosnę) coś na szybko potrzebowałem kupić.
  Podjeżdżam pod OBI,a tu godziny dla seniorów.
  Jak pracować?

  • tu się akurat zgadzam. powinny być co najwyżej w sklepach spożywczych. jak ktoś 60+ jedzie kupować doniczkę na balkon albo glazurę, to niech łazi po ogromnym sklepie z innymi w maseczkach. przecież i tak wychodzi z domu, spotyka po drodze różnych ludzi, a ochrona/kasjerzy to ludzie głównie po dwudziestce…

 10. Powinni na jakiś czas zamknąć szkoły. Dzieci wirusa przechodzą bezobiawowo, zarażają rodziców którzy chodzą do pracy, rodzice w pracy zarażą współpracowników którzy wracają do swoich domów itd.

  • a dzieci w sobie tą chorobę produkują, tak? przecież dzieci też się od kogoś zaraziły, a mnóstwo dorosłych przechodzi bezobjawowo. zamknięcie szkół to tylko i wyłącznie pogorszenie sytuacji rodziców. bo do radzenia sobie z problemem trzeba by zamknąć wszystko i wszędzie na kilka tygodni i przebadać po tym czasie wszystkich – a tak się nie da.
   z tą pandemią nie da się uporać przepisami, można ją tylko lekko opóźniać lub przyspieszać. osoby silne się uodpornią, osoby słabsze i schorowane przegrają walkę. na szczepionkę skuteczniejszą niż lek na katar z witaminą C nie ma co liczyć…

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7816zł -0.43%
  • GBP 5.2474zł 0.46%
  • EUR 4.5474zł -0.02%
  • CHF 4.1348zł 0.17%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja