690 680 960

W Sadurkach przy drodze Lublin – Nałęczów powstanie ciąg pieszo-rowerowy. Ma to poprawić bezpieczeństwo

Radni Sejmiku Województwa Lubelskiego jednogłośnie poparli pomysł budowy chodnika i ścieżki rowerowej wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 830 Lublin – Nałęczów w Sadurkach. Ciąg pieszo rowerowy będzie miał blisko dwa kilometry.

Jeszcze w tym roku w Sadurkach koło Nałęczowa ma powstać chodnik i ścieżka rowerowa. Zbuduje je wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 830 Lublin – Bochotnica gmina Nałęczów. Sprawą tą zajmowali się na ostatniej sesji radni Sejmiku Województwa Lubelskiego.

Zgodnie z planem, ciąg pieszo rowerowy będzie miał blisko dwa kilometry. Rozpocznie się w rejonie granicy powiatów lubelskiego i puławskiego, w pobliżu drogi prowadzącej do miejscowości Maszki, zakończy zaś przy skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 827, która wiedzie do Bełżyc. Wzdłuż chodnika i ścieżki rowerowej ustawione zostaną też latarnie.

Jak wyjaśniał radny Marek Wojciechowski, odcinek ten jest dość niebezpieczny. Plany burmistrza Nałęczowa, dotyczące budowy ciągu pieszo – rowerowego, poprawią bezpieczeństwo w tej okolicy.

(fot. Google Street View)

7 komentarzy

  1. Czyli co, kolejne wycinanie drzew?

  2. Fajnie. Będzie gdzie parkować. Tylko niech nie robią tego z kostki. Bo szybko się koleiny porobią.

  3. A może spytacie pana (bez)radnego o wiadukt kolejowy w Miłocinie? Na pewno wg. niego pogorszyłby bezpieczeństwo okolicznych mieszkańców!

  4. Super, miła informacja w gąszczu wypadków i zgonów

  5. Wiadomo po której stronie ulicy mają to planować?

Kursy walut

  • USD 4.3252zł -0.24%
  • GBP 5.3505zł -0.34%
  • EUR 4.7076zł -0.35%
  • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas