W reklamówce miał pół kilograma narkotyków. Twierdził, że to na własny użytek

Lubartowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który miał przy sobie pół kilograma narkotyków. 39-latek próbował przekonać mundurowych, że posiada je na własny użytek.

Kryminalni z Lubartowa kilka tygodni temu zatrzymali mieszkańca powiatu lubartowskiego. Mundurowi podejrzewali mężczyznę o handel narkotykami na terenie miasta.

W momencie zatrzymania 39-latek miał przy sobie reklamówkę, a w niej białą substancję. Po zważeniu okazało się, że w reklamówce było pół kilograma amfetaminy i metaamfetaminy. Mężczyzna usiłował przekonać funkcjonariuszy, że narkotyki posiada na własny użytek. 39-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Do tej sprawy policjanci zatrzymali jego 37-letniego znajomego. Mundurowi ustalili, że obaj zatrzymani zajmowali się udzielaniem narkotyków innym osobom. Funkcjonariusze ustalili już kilku klientów, którzy zaopatrywali się u nich w zakazane substancje.

Zatrzymanym mężczyznom za posiadanie i udzielanie narkotyków grozi nawet do 10 lat więzienia. 37 i 39-latek zostali już tymczasowo aresztowani.

(fot. Policja Lubartów)

Zobacz również

7 komentarzy

 1. Jeżeli sąd daje wiarę osobie z kilkoma zakazami kierowania, złapanej po raz kolejny na kierowaniu po pijaku, że dalej nie będzie kierować po pijaku, to dlaczego policjanci mieli by nie uwierzyć, że to na własny użytek?

 2. skoro na własny użytek, to powinien to wciągnąć na raz. jaka to oszczędność na kosztach postępowania, utrzymywaniu go w areszcie i więzieniu, na komisyjnym niszczeniu narkotyków w laboratorium…

 3. Studętkom jezdem i tak se myślem...

  Jak twierdził, że to na własny użytek to niechby na dowód tego zeżarł to na miejscu – obyłoby sie bez dochodzeń, sądów odsiadki na koszt tych co jeszcze pracują i płacą podatki…

 4. No może i na własny użytek. Raz w życiu zakupił i do emerytury miałby jak znalazł.

 5. Ty baranie zjedz 0,5kg to pogadamy

 6. widać ze nikt z was nie miał nic z prawem chyba ze jedynie mandaty za piwo ,ale typ na bank małolat bo nie wie nawet co gadać …

 7. a policji pogratulować łapią małolatów zamiast za konkretne sprawy co za brak możliwość ogarnięcia dowodów umarzają sprawy a tu wielkiego bandytę z niego robią co pójdzie na sanki posiedzi trochę a wam sara wpadnie tylko szkoda chłopaka i tego czasu co mu zabraliście głąby j..

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.6765zł -0.58%
  • GBP 4.9565zł 0.01%
  • EUR 4.4732zł -0.13%
  • CHF 4.1241zł -0.29%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL
  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej