Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

W regionie powstała Świetlica Integracyjno-Edukacyjna dla dzieci z Polski i Ukrainy (wideo, zdjęcia)

Wczoraj w Puławach otwarto pierwszą w woj. lubelskim Świetlicę Integracyjno-Edukacyjną. Jest to miejsce, gdzie będą mogły spotykać się dzieci z Polski i Ukrainy.

Wczoraj w PCK Puławy przy ul. Wojska Polskiego 13 uroczyście otworzono pierwszą na Lubelszczyźnie Świetlicę Integracyjno-Edukacyjną. Jak informuje puławski oddział PCK, jest to efekt wspólnej pracy z PepsiCo i PepsiCo Foudation.

Świetlica ma być miejscem, gdzie spotykać będą się dzieci z Polski i Ukrainy. Zaplanowany jest dla nich szereg atrakcji – wyjścia do kina, teatru, konsultacje psychologiczne, zajęcia ruchowe, zajęcia plastyczne, a co najważniejsze dla dzieci z Ukrainy prowadzone będą zajęcia z języka polskiego. Jak zaznacza PCK priorytetem jest tworzenie przyjaznych miejsc dla dzieci, ale także integrowanie dzieci ze sobą, a co najważniejsze, sprawianie, aby na ich buziach gościł uśmiech.

Obecnie do placówki uczęszcza 11 dzieci z Ukrainy, a także 15 dzieci z Polski. Zajęcia w okresie wakacji odbywają się codziennie w godzinach 10-14. Wstępnie działanie świetlicy planowane jest do 31 grudnia tego roku. Podobny obiekt ma powstać wkrótce w Chełmie.

(fot. wideo PCK Puławy\PepsiCo)

Komentarze wyłączone

Z kraju