Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

W ramach solidarności z Białorusinami na Galerii Gala pojawiła się biało-czerwono-biała flaga (zdjęcia)

Od kilku dni na budynku Galerii Gala znajduje się białoruska flaga. Jak nam przekazano, jest to symbol solidarności z Białorusinami, którzy chcą odejścia od władzy Alaksandra Łukaszenki.

Od kilku dni na budynku Galerii Gala, od strony al. Unii Lubelskiej wisi biało-czerwono-biała flaga. Została ona umieszczona na fasadzie budynku w ramach solidarności z Białorusinami.

– Białorusini walczą o prawo do życia w wolnym kraju. Jest to dla nich bardzo trudny czas. Zdecydowaliśmy się na symboliczne wywieszenie flagi jako wyraz solidarności – przekazał nam zarządca galerii.

We wtorek 11 sierpnia na placu Litewskim odbyła się „Akcja solidarności z narodem białoruskim”, która zgromadziła m.in. Białorusinów mieszkających w Lublinie, którzy nie zgadzają się z wynikiem wyborów na Białorusi. Pisaliśmy o tym tutaj: „Akcja solidarności z narodem białoruskim” na placu Litewskim (wideo, zdjęcia)

W ramach solidarności z Białorusinami na Galerii Gala pojawiła się biało-czerwono-biała flaga (zdjęcia)

W ramach solidarności z Białorusinami na Galerii Gala pojawiła się biało-czerwono-biała flaga (zdjęcia)

(fot. nadesłane Joanna)

11 komentarzy

 1. TYLKO Łukaszenko

  TYLKO Łukaszenko jest gwarancją spokoju dla Polski i Biolorusi! TYLKO on.
  W innym przypadku globalne zydoamerykane zrobią mu demohratyczny majdan lub ohrągły solec,.,., ale wtedy, Bialorusinom juz NIC nie zostanie. NIC. Tak jak u nas. A resztki naszych firm i kopalni dogrywają szwindel-koroną. Tą samą, której oferty Łukaszenko „nie przyją” do siebie – WHO proponowału my, aby za 92 mln $$ „zrobić, tak jak we Wloszech”. Odmówił. Pozniej otrzymał ofertę 940 mln z MFW /funduszu zydobankserki/. Odmówił. To teraz robią mu majdan i demohracje…

  • TEGO ZARZĄDCĘ, KTÓRY MIESZA POLITYKĘ Z BIZNESEM POWINNI NA ZBITY PYSK WYWALIĆ Z ROBOTY. JUTRO WYWIESI PEWNIE TĘCZOWĄ FLAGĘ.

 2. jedziemy, kolega juz wypisuje blankiecik, bedzie kredytowy za wywieszenie czegoś niewłaściwego w niewłaściwym miejscu

 3. Jakieś to dziwne!? Najpierw Łukaszenka otrzymuje propozycję od WHO a potem od banku światowego, gdy i ostatnim odmawia to zaczynają mu urządzać w kraju rozpierduchę. Jakoś dużo tych faktów zbiegło się w jednym czasie.

 4. A czy ktoś sie zastanowił czy białorusini byli by tacy za nas solidarni morawiecki i reszta bandy niech sie lepiej zajmą swoim narodem a nie wtykają nosy w nie swoje sprawy jak nasi rodacy w potrzebie to pieniedzy nie ma ale dla buałorusi 50mln jest brak słów a tak przy okazji a ta pozyczka dla ukrainy to na wieczne oddanie poszła ale co tam Polska wszystkim da tylko nie swoim no chyba ze dla mądrych głów na wiejskiej no i dla szumowskiego kilka mln za dymisje trzeba dać

 5. KORONAWIRUSA JUŻ NIE MA ,PO PROBLEMIE WIĘC ZAJMUJMY SIĘ NIESWOIMI PROBLEMAMI.

 6. Odjepta się od Białorusi!!. Tam benzyna jest tańsza od wody!!.

 7. Wspaniały gest ludzkiej solidarności.

 8. Русский тролл

  Po co mieszają się w nie swoje sprawy? Masakra.

 9. Ktoś jeszcze tam coś kupuje?

 10. Mieczysław Krab operator działa Krab

  Łapska precz od Białorusi, bandyterko międzynarodowa. Wystawili sobie świetną laurkę w tej „Gali”. Najemcy powinni im podziękować za kolejną obrzydliwą prowokację polityczną składając wymówienia. Zresztą, tam i tak nie ma klientów, korytarze świecą pustkami.