Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

W przedsionku produkował alkohol. Zajrzeli do niego policjanci

We wtorek łukowscy policjanci odwiedzili jednego z mieszkańców gminy Łuków. Mundurowi posiadali informację, że mężczyzna prowadzi produkcję alkoholu.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zawitali do jednego z mieszkańców gminy Łuków. Mundurowi posiadali informację, że 48-latek może nielegalnie produkować alkohol.

Funkcjonariusze podczas przeszukania pomieszczeń znaleźli w przedsionku uruchomioną domową „linię produkcyjną”. Produkowany alkohol zbierał się w garnku. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że alkohol produkuje na własne potrzeby.

Mundurowi w mieszkaniu znaleźli ponad 20 litrów alkoholu. Natrafili także na plastikowe pojemniki z 400 litrami tzw. zacieru, który przygotowany już był do procesu produkcyjnego.

Policjanci zabezpieczyli aparaturę do produkcji, alkohol oraz zacier. Wkrótce 48-latek usłyszy zarzuty. Grozi mu wysoka grzywna, a najgorszym przypadku kara pozbawienia wolności.

(fot. Policja Łuków)

11 komentarzy

 1. Z 400 litrów dobrze przefermentowanego zacieru można uzyskać jakieś 100 – 110 litrów 70% bimbru czyli normę dla dorosłego roczną mężczyzny. Na własne potrzeby robił, a jak szwagra ma to jeszcze mu zbraknie.

  • Tyle co podałeś to jest 360÷390 butelek wódki. Czyli dokładnie 1 półlitrowa butelka wódki. Pijąc codziennie po 1 butelce wódki byłoby się pijanym non stop przez cały rok. Dla jednych to dużo. Dla innych akurat.
   Więc to nie jest przypadek, ale ściśle obliczona ilość alkoholu. Jeżeli produkowałby taką ilość raz do roku, to nawet trudno udowodnić, że to nie na własny użytek.

 2. Konfidencja sąsiedzka

 3. a ja chciałbym wiedzieć kto decyduje ile to jest „na wlasne potrzeby ” a ile „na handel ” ….

 4. nie ma czegoś takiego na własne potrzeby jest przepis że uzyskiwanie alkoholu w procesie destylacji jest zabroni e zaś w procesie fermentacji dozwolone. dziękuję dobranoc

 5. I zepsuli chłopu Święta:)

 6. Gratuluję policji za sprawnie przeprowadzoną akcję. Wyeliminowanie ze społeczeństwa tak groźnego przestępcy jest godne pochwały. Ciekawe co na to producenci łąckiej. Ja tam się czuje bezpieczniejszy.

 7. a co najlepsze Ci sami Policjanci i Prokuratorzy co go teraz będą karać za bimberek…. pójdą sobie kiedyś na wesele w rodzinie i chętnie do wiejskiego stołu prędko podążać będą, spijać ten zacny pradawny trunek:)))) ale wtedy nikt pytał nie będzie: a skąd to gospodarzu:)))))

 8. Monopol państwowy na produkcję alkoholi to pozostałość po carskiej Rosji która w ten sposób ograniczała prawa ludności tubylczej. To mniej więcej tak jakby go wyprowadzili w kajdankach z tramwaju bo jechał w pierwszym wagonie…

 9. Dla siebie każdy powinien mieć możliwość „naprodukować”, ale tu ewidentnie manufaktura była.

 10. Roobin(nie hoody)

  Widocznie musiał coś sprzedać, że został ,,sprzedany”. Skoro to policjanci od przestępstw gospodarczych. Zaraz policzą jakie uszczuplenie Skarbu Państwa spowodował i mamy (wielkiego) przestępcę.
  Jak robią wałki na miliony to cisza i spokój (jest się czym podzielić).ale to moje odczucia i mogę sie mylić. Pozdrawiam Czytelników L112.