690 680 960

W pobliżu Młyna Krauzego powstaje stacja paliw

W Lublinie powstaje nowa stacja paliw. Sąsiedzi obawiają się o środowisko.

Przy al. Tysiąclecia w Lublinie trwa budowa stacji paliw. Powstaje ona na terenie parkingu, który służył przyjeżdżającym na niedzielną giełdę na stadionie przy ulicy Kresowej. Stacja jest zlokalizowana pomiędzy Młynem Kauzego, rzeką Bystrzycą a ogródkami działkowymi. I właśnie owa lokalizacja nie wszystkim się podoba. Niektórzy uważają, że może ona zagrażać zarówno działkowiczom jak i rzece.

Najbardziej zaniepokojeni są działkowcy, którzy tuż za ogrodzeniem uprawiają owoce czy warzywa. Boją się, że takie sąsiedztwo może doprowadzić do zatrucia gleby co spowoduje, że ogródki działkowe staną się bezużyteczne a plony z nich szkodliwe. Nasi czytelnicy wspominają również o rzece, do której będą spływać ropopochodne nieczystości, a to może poważnie zagrozić środowisku naturalnemu.

Jednak jak ustaliliśmy, ich obawy są nieuzasadnione. Stacja paliw, ze względu właśnie na sąsiedztwo m.in. z Bystrzycą, będzie posiadała szereg zabezpieczeń, dzięki którym środowisko naturalne nie odczuje żadnych skutków. Zbiorniki na paliwo są położone na kilkudziesięciocentymetrowych płytach co wyklucza jakiekolwiek przecieki, zaś teren stacji pokryty zostanie specjalną nawierzchnią, dzięki której nic się nie przedostanie poza jej teren. Dodatkowo specjalistyczne urządzenia będą nadzorować czy zabezpieczenia działają prawidłowo.

(fot. lublin112)
2013-11-15 17:03:06

Jeden komentarz

  1. Świadomość ekologiczna działkowców jest kiepska, jeśli myślą, że usytuowanie działek w pobliżu tak ruchliwej obecnie trasy nie ma wpływu na jakość ich plonów.
    W Szwajcarii wszystko co rośnie 300 m od autostrady jest wykaszane i palone, jako materiał roślinny skażony. Dobrze byłoby zrobić analizę glebową na działkach, a hodowcy poprzestali by tylko na sianiu kwiatków. Przede wszystkim wszelkie korzeniowe to tragedia. Ktoś im to wreszcie powinien wyjaśnić.

Kursy walut

  • USD 4.3742zł 1.7%
  • GBP 5.3417zł 0.85%
  • EUR 4.6911zł 0.2%
  • CHF 4.7623zł 1.39%

Polub nas