Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

W pięciu napadli na dwóch nastolatków. Sprawcy zniszczyli im ubrania i okradli ich (zdjęcia)

Radzyńscy policjanci zatrzymali pięciu nastolatków do sprawy rozboju na dwóch nastolatkach. Sprawcy pobili pokrzywdzonych, zabrali i zniszczyli ich ubrania, a także ukradli dwa telefony oraz 40 zł. Wkrótce zatrzymani staną przed sądem.

Zdarzenie miało miejsce w miniony poniedziałek w Radzyniu Podlaskim. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów i relacji pokrzywdzonych, 19-latek z gminy Ulan Majorat wraz ze swoim kolegą, 17-latkiem z Radzynia Podlaskiego pod pretekstem podwiezienia ich do Międzyrzeca Podlaskiego wsiedli do auta swojego znajomego.

– W momencie wyjazdu z Radzynia Podlaskiego kierowca zjechał w boczną ulicę. Tam po zatrzymaniu auta i wyjściu pasażerów na zewnątrz z pobliskich krzaków wyszło 4 mężczyzn, którzy zaczęli ich kopać i bić. Następnie sprawcy kazali pokrzywdzonym zdjąć ubrania i oddać telefony, pieniądze oraz powerbank, a także rzeczy użytku codziennego. Napastnicy zabrali im ubrania, które zniszczyli, a następnie uciekli. Napadnięci mężczyźni zaistniałą sytuację zgłosili do pracownika ochrony pobliskiego zakładu produkcyjnego, który powiadomił policję – informuje starszy aspirant Piotr Woszczak z radzyńskiej Policji.

Kryminalni ustalili i zatrzymali uczestników rozboju. To mieszkańcy gminy Wohyń w wieku od 17 do 19 lat. Wszystkie skradzione rzeczy zostały odzyskane przez policjantów.

– Wszyscy zatrzymani usłyszeli już zarzuty, do których się przyznali i zostali objęci dozorem Policji. O ich dalszym losie zadecyduje sąd. Za rozbój grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności – dodaje starszy aspirant Piotr Woszczak.

W pięciu napadli na dwóch nastolatków. Sprawcy zniszczyli im ubrania i okradli ich (zdjęcia)

fot. Policja Radzyń Podlaski

 

W pięciu napadli na dwóch nastolatków. Sprawcy zniszczyli im ubrania i okradli ich (zdjęcia)

fot. Policja Radzyń Podlaski

3 komentarze

  1. Jeani licealiści z prowincji. Przyjeżdżają później tacy na studia do Lublina i zgrywają kozaków. Mówię oczywiście o sprawcach…

  2. Gangusy pełną gębą. Pewnie za darmo ich nie klepali.

  3. Posiedzą święta na dołku to odechce im się bandyterki 🙂

Dodaj komentarz

Z kraju