Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

W Parku Ludowym zostaną wprowadzone rozwiązania zastępcze. Wystąpiły pierwsze akty wandalizmu (zdjęcia)

Po naszym wczorajszym tekście o sytuacji w Parku Ludowym otrzymaliśmy stanowisko Urzędu Miasta w sprawie obecnej sytuacji na terenie zrewitalizowanego parku. Jest zapewnienie, że w newralgicznych miejscach wprowadzone zostaną rozwiązania zastępcze, zaś uszkodzone elementy będą wymienione przez wykonawcę.

Wczoraj na łamach portalu poruszyliśmy sprawę, z którą zgłosili się do nas Czytelnicy. Mianowicie chodzi o zbierającą się wodę na terenie Parku Ludowego oraz błoto obecne w pobliżu urządzeń dla dzieci i instrumentów sensorycznych. Do sprawy odniosło się Miasto Lublin, które zapewniło, że sytuacja w Parku Ludowym jest monitorowana.

– W sytuacji, gdy błoto i kałuże będą uciążliwe również wiosną, wówczas zostaną w newralgicznych miejscach wprowadzone rozwiązania zastępcze, w formie dodatkowego utwardzenia gruntu. W tych miejscach w Parku, gdzie zamontowane są urządzenia zabawowe i instrumenty, została zgodnie z projektem wysiana trawa, która potrzebuje jeszcze czasu na wyrośnięcie. O tym, czy trawnik spełni zakładaną funkcję, będzie można stwierdzić dopiero wiosną – poinformowała nas Monika Głazik z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin

W Parku Ludowym zostaną wprowadzone rozwiązania zastępcze. Wystąpiły pierwsze akty wandalizmu (zdjęcia)
Jak nam wyjaśniono, w momencie wystąpienia opadów deszczu, woda nie ma możliwości przesączenia się od razu do położonych średnio na głębokości 1,8 m kanałów drenażowych, przez charakterystyczne dla tego nadrzecznego terenu gleby torfowe.

– Trwa to dłużej, ponieważ torf charakteryzuje się wysoką zawartością cząstek organicznych, dużą zawartością i absorpcją wody, co powoduje jego słabsze przesiąkanie. Z naszych obserwacji wynika, że zastosowany w Parku Ludowym drenaż spełnia swoją funkcję i woda płynie kanałami melioracyjnymi do rzeki. Jednym z założeń przeprowadzonej rewitalizacji Parku było zachowanie jego naturalnego charakteru, co wiązało się w zachowaniem w jak największym stopniu istniejącego podłoża, charakterystycznego dla podmokłych terenów. Park, będąc miejscem aktywności mieszkańców w centrum miasta, powinien nadal wpisywać się w naturalistyczny charakter rzeki Bystrzycy, w której dolinie jest usytuowany – wyjaśnia Monika Głazik.

W Parku Ludowym zostaną wprowadzone rozwiązania zastępcze. Wystąpiły pierwsze akty wandalizmu (zdjęcia)
Otwarcie Parku Ludowego po rewitalizacji zakładało swobodny dostęp do wszystkich urządzeń zabawowych i placów zabaw. Zbiegło się ono z okresem świątecznych spacerów, co wiązało się z dużo większym zainteresowaniem i licznymi wizytami mieszkańców. Po tygodniu można było zauważyć pierwsze zniszczenia, m.in. w obrębie instrumentów ustawionych przy alejkach parku.

W Parku Ludowym zostaną wprowadzone rozwiązania zastępcze. Wystąpiły pierwsze akty wandalizmu (zdjęcia)

 

– Z przykrością również zaobserwowaliśmy wystąpienie pierwszych aktów wandalizmu w parku. Uszkodzone elementy instrumentów (pourywane pałeczki, pogryzione kulki) zostaną nieodpłatnie wymienione przez Wykonawcę – dodaje Monika Głazik.

Zobacz także: Park Ludowy tonie w błocie. Jego rewitalizacja kosztowała 44 mln złotych (zdjęcia, wideo)

(fot. lublin112.pl)

50 komentarzy

  1. W saskim tez jest plac zabaw i jakoś potrafili wokół ułożyć „bezpieczna” nawierzchnie i nie ma tam blota. Wiec dlaczego tutaj jest problem ?

  2. A co z przepłoszonymi ptakami i zwierzętami czy wrócą jeszcze do parku karmniki co tam wiszą to z 50 tyś jeden zapewne.

  3. Nagrać to wszystko i do telewizji.

  4. Co za bzdura, posieją trawnik a dzieci wydepczą go w ciągu jednego dnia, spanie deszcz i będzie błoto, 44 miliony złoty i głupie tłumaczenie urzędnika po spartolonej robocie, prywatnie nikt na takie coś by nie wyraził zgody, wydać 44 bańki a wykonawca się tłumaczy że jest torf, to było go wybrać w tych miejscach i dać odpowiedni grunt .

  5. Trawa na placu zabaw!? To nie może się udać.

  6. Skoro jest monitoring obciążyć tych co dewastują jak zapłacą za zniszczenia na drugi raz się zastanowią czy warto dewastować. Wywalone 44 bańki w błoto żenada.

  7. Tyle włożonych milionów a jest gorzej niż było, Żuk i osoby decyzyjne w tej sprawie powinny być pociągnięte do odpowiedzialności i płacić karę

Z kraju