Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

W ostatnią niedzielę sierpnia zrobisz zakupy

W ostatnią niedzielę sierpnia sklepy będą otwarte. Należy nadal pamiętać o zasadach bezpieczeństwa sanitarnego i podczas zakupów używać maseczki, a przed wejściem do sklepu dezynfekować ręce. Kolejne niedziele handlowe będą dopiero w grudniu.

Ci, którzy nie zrobili jeszcze zakupów przed zbliżającym się nowym rokiem szkolnym mają okazję to zrobić jutro, ponieważ niedziela 30 sierpnia jest niedzielą handlową.

Zgodnie z ustawą o ograniczeniu handlu w niedziele, w 2020 roku zakaz handlu nie będzie obowiązywał w ostatnią niedziele sierpnia, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie.

Zgodnie z zapisami ustawy przewiduje się 32 wyłączenia. Zakaz handlu nie obowiązuje m.in. w cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą i kawiarniach.

Ustawodawca przewidział karę dla podmiotów, które zdecydują się na złamanie zakazu handlu w niedzielę. Grozi za to kara w wysokości od 1 tys. zł do 100 tys. zł, zaś przy uporczywym łamaniu ustawy, nawet kara ograniczenia wolności.

(fot. pixabay.com)

3 komentarze

  1. Pieczychlebek Garncarz

    Czyli, że będą tłumy.

    • Nie. Dzięki niedzielom bezhandlowym Polacy przestali szwędać się po hipermarketach, sklepy wielkopowierzchniowe znajdujące się tam liczą straty i wycofują się z rynku, powodując tym samym zwolnienia i bezrobocie oraz mniejszą kasę odprowadzaną do skarbu państwa. Prym wiodą za to mniejsze sklepy osiedlowe, typy Lidl, Biedronka, tam nie będzie tłumu, większy jest w sobotę przed niedzielą bezhandlową. Natomiast franczyza otwarta w niedzielę typu Żabka, Lewiatan itp.wychodzi na tym całkiem dobrze, jednak nie oszukujmy się, franczyzobiorca może i Polak, ale franczyzodawca już nie.
      A teraz podziękujmy Panu Jarosławowi błyskotliwości w swoich pomysłach i działaniach.

  2. To ni jest niedziela handlowa. To się nazywa dzień wieśniaka. Najazd wsi na hipermarkety.

Wiadomości z info112