Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Policjanci apelują o bezpieczne powroty z wakacji

Przed nami ostatnie dni wakacji, a to oznacza wzmożony ruch na drogach w związku z powrotami z letniego wypoczynku. Policjanci apelują o rozwagę za kierownicą, na drogach w kraju pojawi się więcej patroli drogówki.

W ciągu najbliższych dni należy spodziewać się wzmożonego natężenia ruchu na drogach w kraju. Nad bezpieczeństwem podróżujących czuwać będą policjanci ruchu drogowego.

Mundurowi w miejscach o największym natężeniu ruchu będą nadzorować jego płynność, a w uzasadnionych przypadkach podejmować ręczne kierowanie ruchem. Kontrolowana będzie prędkość, z jaką jadą kierowcy, ich trzeźwość, korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz sposób przewożenia dzieci. Policjanci będą sprawdzać także stan techniczny pojazdów. Służbę będą pełnić również policjanci wchodzący w skład grup SPEED, których zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze.

Wsiadając za kierownicę bądźmy wypoczęci i róbmy przerwy w podróży. Pamiętajmy, że zmęczenie może osłabiać refleks, a w skrajnych przypadkach prowadzić nawet do zaśnięcia za kierownicą. Osoby podróżujące transportem publicznym powinny zwracać uwagę na swój bagaż i nie pozostawiać go bez nadzoru. W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną w kraju, w środkach transportu publicznego należy zasłaniać nos i usta za pomocą maseczek lub przyłbic.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności i stosowanie się do przepisów.

(fot. wideo Policja)

4 komentarze

  1. Prędkość nie jest przyczyną wypadkòw- tylko zwiększa jej skutki !!!

    • Idąc tym torem to energia jest przyczyną wypasku, bo aby była prędkość trzeba jakiejś energii.

  2. Wczoraj po 17 na Mazowieckiego zatrzymali typowego Frania na rowerku, biedaczej musiał zostawić pojazd na trawniku i wsiąść do radiowozu.

  3. nie zwolnię żeby gazem nie dostać 😀