Wtorek, 28 maja 202428/05/2024
690 680 960
690 680 960

W niedzielę wielka uliczna zbiórka darów w ramach akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”

W niedzielę 25 listopada odbędzie się wielka uliczna zbiórka darów w ramach Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”. Wolontariusze będą oczekiwać w kilkudziesięciu punktach w całym mieście, a także w wielu miejscowościach regionu oraz kraju. Zbierane będą wyłącznie dary rzeczowe.

Już po raz 26. odbędzie się wielka uliczna zbiórka darów, organizowana w ramach akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”. Zapoczątkowana w 1993 roku przez Ewę Dados z Radia Lublin akcja, początkowo miała wymiar tylko lokalny, obecnie zbiórki prowadzone są w całym kraju. Zbierane są wyłącznie dary rzeczowe, m.in. odzież, zabawki, środki czystości oraz ziemiopłody i żywność o długim terminie ważności. Wszystko co zostanie zebrane trafi do magazynu, gdzie przez kilka dni będzie segregowane a następnie przekazywane do rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, jak i również do podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych jak i wychowanków domów dziecka. Łącznie będzie to kilka tysięcy osób z całego kraju.

Niedzielna akcja rozpocznie się o godzinie 10 i potrwa do godziny 15. Oprócz Lublina, dary będą zbierane m.in. w Tomaszowie Lubelskim, Nowej Dębie, Zamościu, Chełmie, Rzeszowie, Rykach, Parczewie, Cegłowie, Białej Podlaskiej, Krasnobrodzie, Warcie, Warszawie, czy też w Sernikach. W samym Lublinie wolontariusze będą oczekiwać w 66 miejscach: przy ul. Obrońców Pokoju 2 w siedzibie Radia Lublin, w ratuszu, na Targu pod Zamkiem, w galeriach handlowych Plaza, Olimp i Atrium Felicity, w Spółdzielni Mieszkaniowej LSM przy ul. Rzeckiego, na Arenie Lublin podczas Dychy do Maratonu, w Szkole Podstawowej Nr 37 przy ul. Lwowskiej 11, w Urzędzie Pocztowym przy ul. Róży Wiatrów 7, na Dworcu Głównym PKP oraz w Domu Kultury Kolejarza przy ul. Kunickiego.

Dary będą zbierane również w 35 sklepach sieci Stokrotka na terenie miasta, oraz marketach E Leclerc przy ul. Zana i Turystycznej, Tesco, Carrefour przy al. Andersa, Selgros i Auchan na Czechowie. Do tego w parafiach przy ul.: Kasztanowej, Milenijnej, Zbożowej, Nałęczowskiej, Popiełuszki, Filaretów, na Poczekajce, Bursztynowej, Jana Pawła II, Krężnickiej, Głuskiej, Tuwima, Kunickiego i Gospodarczej. Po Lublinie będzie również jeździł zabytkowy autobus Gutek, w którym rowadzona będzie zbiórka. Warto pamiętać, że podczas akcji nie są zbierane pieniądze.

(fot. lublin112)

5 komentarzy

 1. Uprzejmie zawiadamiam, że po tym jak po ubiegłorocznej zbiórce darów w tejże akcji, na własne okulary widziałem „obdarowywanie” tych „potrzebujących” nie dam nic co mógłbym dać.
  A wyglądało to tak: pod punkt gdzie owe dary rozdawano, podjeżdżały bardziej wypasione fury niż ja mam, wysiadały z nich wyfiokowane paniusie często z tymi niby to biednymi dziećmi, które to bez tej akcji zimy by za cholerę nie przetrwały, wchodziły „gdzie trzeba”, a zaraz po wyjściu, wyniesione kartony inreklamówki były patroszone obok kontenera MPO.
  Wszystko co było „nie tak” i „nie takie”, lądowało w owym śmietniku.
  To ja się pytam: po cholerę mam cokolwiek dawać ?! Sam wyrzucę na śmietnik.

  • I po co pracować? Od państwa 500+, jakieś pieniądze z MOPR, paczki na mikołaja, dary z różnych zbiórek. Tak wychowuje się patologię. Dochodzi do tego, że „potrzebujący” mają więcej niż uczciwie pracujący obywatel.

 2. Mam sporo ubrań, ale chciałabym przekazać je konkretnej potrzebujacej rodzinie, może ktoś zna takich ludzi którzy potrzebują?

 3. Bezsensowna nazwa akcji. Tak jakby u nas dzieci same,boso w szmatach na ulicach żebrały.

Wiadomości z info112