690 680 960

W niedzielę w Lublinie rozpoczną się pierwsze szczepienia przeciwko COVID-19

W najbliższą niedzielę rozpoczyna się w Polsce tzw. etap 0 szczepień przeciwko koronawirusowi. Jako pierwsi szczepionkę przyjmą m.in. medycy w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 1 w Lublinie.

Zakończyły się regionalne nabory do Narodowego Programu Szczepień. Przeszło 98,5% Polaków ma już dostęp do punktu szczepień. Z oceny wniosków złożonych w obu naborach wynika, że w niemal we wszystkich gminach w Polsce (ponad 96,2 procent) będą działały stacjonarne punkty szczepień. Oznacza to, że dostęp do miejsca szczepienia, blisko swojego miejsca zamieszkania, ma zapewnione ponad 98,5 procent dorosłych Polaków.

Najpóźniej do 28 grudnia placówki wyłonione w naborze mają być gotowe – organizacyjnie i kadrowo – do wykonania szczepień. Z tego powodu ostateczna lista miejsc, w których będą przeprowadzane szczepienia, może się jeszcze zmienić.

Jako pierwsze, zgodnie z Narodowym Programem Sczepień, szczepionkę otrzymają osoby, które są najbardziej narażone na zakażenie, czyli pracownicy sektora ochrony zdrowia i pracownicy domów pomocy społecznej. Jest to tzw. etap 0 szczepień. Oprócz pracowników na pierwszej linii walki z COVID-19, szczepionkę otrzymają pracownicy miejskich ośrodków pomocy społecznej, personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym stacjach sanitarno-epidemiologicznych.

W najbliższą niedzielę 27 grudnia, w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 1 w Lublinie odbędzie się pierwsze szczepienie osób z personelu medycznego.

(fot. pixabay.com)

65 komentarzy

 1. Ludzie szczepcie się !!! Ktoś to gó…no musi przetestować. Ja osobiście zaczekam na wyniki tych testów

  • Świadomy niebezpieczeństwa zgłosiłem się do szczepienia. Biorąc pod uwagę, że chętnych jest mało, kwestia kilku-kilkunastu dni jak otrzymam pierwszą dawkę.

   • I bardzo dobrze , w czasie wojny też potrzeba było dużo ,,armatniego mięsa” ochotników tylko później nie płacz że wpadłeś z deszczu pod rynnę

 2. Show time

 3. A czy karzeł, długopis, Pinokio będą się szczepić??!! Niech stary pryk da przyklad ludziom ! Czy jak zwykle schowa się za plecami ochrony i będzie patrzył co się dzieje?

Kursy walut

 • USD 4.476zł -0.17%
 • GBP 5.4484zł 0.19%
 • EUR 4.6976zł 0.02%
 • CHF 4.7496zł -0.24%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Bal Sylwestrowy w Wilkołazie
Miejski Urząd Pracy w Lublinie serdecznie zaprasza na „Polsko-Ukraińskie Spotkanie dla Pracy”!
Zaproszenie na wspólne ubieranie osiedlowej choinki
X Turniej o Puchar Świętego Mikołaja w Karate Tradycyjnym w Zamościu
Strażacy ze Strzeszkowic Dużych organizują Bal Sylwestrowy