Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

W naszym regionie będą dziś pikietować w obronie wolnych mediów. Data nie jest przypadkowa

Wieczorem w 75 miastach w całym kraju odbędą się pikiety w obronie wolnych mediów. W naszym regionie zaplanowano je w Lublinie, Białej Podlaskiej, Puławach i Zamościu.

We wtorek 10 sierpnia w Lublinie, Białej Podlaskiej, Puławach i Zamościu odbędą się pikiety w obronie wolnych mediów. Jest to część ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Komitet Obrony Demokracji, którą zaplanowano w 75 miastach w całym kraju. Termin nie jest przypadkowy, jutro w Sejmie posłowie mają dyskutować o projekcie w sprawie nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji potocznie nazywanym „lex TVN”.

Za pomocą tej ustawy Prawo i Sprawiedliwość zamierza uniemożliwić TVN uzyskiwanie koncesji na rozpowszechnianie swoich kanałów. Posłowie twierdzą, że wprowadzając zmiany w ustawie o radiofonii i telewizji chcą chronić nadawców przed obcym kapitałem.

– My, obywatele i obywatelki o rozmaitych poglądach i profesjach, wierni swoim różnym przekonaniom i wyznaniom, pochodzący z wielu środowisk społecznych i zawodowych, z polskich miast, miasteczek i wsi, świadomi, że jedną z najważniejszych podstaw demokratycznego państwa jest istnienie wolnych i niezależnych mediów, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP, który głosi, że każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji, „w trosce o byt i przyszłość naszej Ojczyzny” – stajemy razem – by wyrazić naszą niezgodę i nasz sprzeciw wobec wszelkich działań mających ograniczyć wolność słowa i wolność mediów w Polsce – wyjaśnia Magdalena Bielska z Zarządu Głównego KOD.

Do organizacji pikiet włączyły się także środowiska dziennikarskie. Wśród nich są m.in. Fundacja Grand Press oraz Towarzystwo Dziennikarskie. Do tego dochodzą organizacje społeczne: Obywatele RP, Helsińska Fundacja Praw Człowieka, Ogólnopolski Strajk Kobiet i Akcja Demokracja. W każdym z miast protesty rozpoczną się o tej samej porze, o godz. 18:00.

W naszym regionie będą dziś pikietować w obronie wolnych mediów. Data nie jest przypadkowa

W naszym regionie będą dziś pikietować w obronie wolnych mediów. Data nie jest przypadkowa

(fot. lublin112.pl)

49 komentarzy

 1. Wielcy mi obrońcy demokracji banda najemników pewnie żaden z nich nie przeczytał nawet konstytucji żenada.

 2. Do dureń z uśmiechem na piance od piwa

  Bardzo dobrze. Ale dyktatura już trzęsie dup…… O krok zaduzo zrobił w sprawie TVN. Nigdy im się nie uda taki numer aby zablokować wolne Media w Polsce!
  Tym bardziej że to Amerykańska stacja.

 3. Żądamy wolnych mediów a nie zależnych od potomków zwolenników niewolnictwa i zabijania Indian na ich ziemi.

 4. Kto sponsoruje tych szczekaczy.

 5. parę miesięcy/lat temu mówiło się o podzielonym i skłóconym społeczeństwie, ale to był pikuś w porównaniu z tym co się teraz dzieje, czytając komentarze twierdzę ż niedługo pozabijamy się wymieniając swoje teorie

 6. Już wystarczająco ta stacja zrobiła wodę z mózgu ludziom.

 7. Każdego na tym proteście sądzić jak szpiega.

 8. Wolne media buahahahahahahaha hahahaha haha

Z kraju

Polityka i społeczeństwo