690 680 960

W najbliższy weekend komunikacja miejska będzie kursowała inaczej. Ma zapewnić dojazd na cmentarze

Dodatkowe linie kursujące w rejon cmentarzy, więcej kursów oraz zmiany tras. Jak co roku w okresie Wszystkich Świętych wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu pojazdów komunikacji miejskiej. W tym roku na liniach cmentarnych nr 200, 201 i 202 nie będzie bezpłatnych przejazdów.

W związku z przypadającym na najbliższą niedzielę dniem Wszystkich Świętych, tak jak co roku komunikacja miejska w Lublinie będzie kursowała według specjalnych rozkładów jazdy. Pierwsze zmiany nastąpią już w piątek, kiedy to zostaje uruchomiona linia nr 200 kursująca po trasie: Rondo Berbeckiego – al. Andersa – al. Spółdzielczości Pracy – Unicka – Podzamcze – al. Tysiąclecia – al. Solidarności – 3 Maja – Krakowskie Przedmieście – Lipowa – al. Piłsudskiego – Al. Zygmuntowskie – Fabryczna – Droga Męczenników Majdanka – Krańcowa – al. Witosa – Dekutowskiego – Droga Męczenników Majdanka – Majdanek. Aby usprawnić dojazd pasażerów na cmentarz na Majdanku, od ul. Krańcowej do ul. Dekutowskiego autobusy te będą zatrzymywać się tylko i wyłącznie na przystankach: Łabędzia 01, Pogodna 01 i Grygowej 04.

W sobotę 31 października obowiązywać będą rozkłady oznaczone właśnie tą datą. Oprócz dodatkowej linii nr 200 na ulice wyjadą również linie nr 201 i 202. Ta pierwsza będzie kursować pomiędzy Rondem Berbeckiego a Konopnicą przez al. Andersa, al. Spółdzielczości Pracy, ul. Podzamcze, al. Tysiąclecia, al. Solidarności, ul. 3 Maja, Krakowskie Przedmieście, ul. Lipową, ul. Narutowicza, ul. Głęboką, ul. Filaretów, ul. Zana i al. Kraśnicką. Z kolei trasa linii nr 202 będzie wiodła z Abramowic przez ul. Kunickiego, ul. Wolską, Drogę Męczenników Majdanka, ul. Krańcową, al. Witosa, ul. Dekutowskiego na Majdanek. W tym przypadku od ul. Krańcowej autobusy również zatrzymają się tylko na trzech przystankach. Z kolei dwa ostatnie kursy z Abramowic nie dojadą na Majdanek, lecz zakończą przejazd na przystanku Pancerniaków.

Zmienią się również trasy dwóch linii: 32 i 78. Pierwsza zamiast przez al. Andersa i Walecznych pojadą z ul. Lwowskiej przez ul. Koryznowej i Niepodległości, druga zamiast przez ul. Pszczelą ma kursować przez ul. Żeglarską do ul. Nałkowskich. Zawieszeniu ulegnie również funkcjonowanie
przystanku Majdanek – pomnik 01.

W niedzielę 1 listopada obowiązywać mają rozkłady jazdy oznaczone tą datą. Na tych samych zasadach co w sobotę będą kursowały specjalne linie nr 200, 201 i 202, jak również autobusy linii nr 32 i 78. W poniedziałek 2 listopada komunikacja miejska będzie kursowała jak w każdy dzień powszedni, na trasę wyjedzie również linia nr 200. Dodatkowo w sobotę i w niedzielę linie, których trasa przebiega w rejonie cmentarzy, mają kursować częściej. Chodzi tu o autobusy linii nr 3, 4, 8, 16, 21, 22, 23, 47, 55, 85 oraz trolejbusy linii nr 153, 156, 157, 158, 159, 160 i 161. Jak zastrzega jednak Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie, część z tych linii zostanie wzmocniona tylko 1 listopada.

(fot. lublin112)

10 komentarzy

 1. Nie będzie żadnych wszystkich świętych

  • Nie strasz nie strasz bo się …… zrobi zdalnie.
   Nie dość, że możesz złapać śmiertelną, bezobjawową chorobę to jeszcze w zęby możesz oberwać na „wojnie” 😉
   Lepiej leć po toaletowy do marketu bo mają być braki w dostępie niebawem.

 2. jak ćwierkają ptaszki od piątku ma być podobno lockdown

 3. No to już znamy miejsca strajków….

 4. Tak ,od piątku siedzimy w domu ….

 5. Podziękujcie lewicy.

 6. Żeby tych lewaków piorun strzelił haha.

 7. *** a nie MPK. Co roku od wieków były bezpłatne przejazdy. Bóg Honor i Ojczyzna zwyciężą !!!

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Zasmakuj w Tradycji w Bychawie
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska