W małych miejscowościach budują markety. Sieć Dino wchodzi do kolejnych miejscowości naszego regionu

Sieć postrzegana jest jako konkurencja dla Biedronki, jednak buduje swoje markety w małych miejscowościach oraz na wsiach. Kolejne sklepy Dino powstają w województwie lubelskim.

W Panieńszczyźnie koło Lublina trwa budowa marketu. Powstający na działce tuż przy samym kościele obiekt jest już w stanie surowym. Inwestorem jest firma Dino Polska, która obecnie rozwija skrzydła we wschodniej części kraju.

Model biznesowy sieci sklepów Dino łączy zalety formatu średniopowierzchniowych sklepów usytuowanych w lokalizacjach dogodnych dla klientów. Najczęściej jest to blisko miejsc zamieszkania lub o dużym natężeniu ruchu, z umiejętnością szybkiego otwierania nowych sklepów oraz atrakcyjnym asortymentem, na który składają się przede wszystkim markowe i świeże produkty w konkurencyjnych cenach. Dodatkowo sieć posiada własne zakłady mięsne, dzięki czemu oferuje mięso i wędliny z pominięciem marż nakładanych przez pośredników.

Założona w 1999 roku przez Tomasza Biernackiego, polska sieć sklepów spożywczo-przemysłowych, początkowo rozwijała się powoli, głównie w Krotoszynie i na peryferiach małych miast w Wielkopolsce. Jeszcze w 2010 roku posiadała 90 sklepów, wszystkie w jednym regionie. Potem rozpoczął się szybki rozwój w wyniku którego na koniec września b.r. spółka posiadała już 1113 sklepów zlokalizowanych w województwach: wielkopolskim, dolnośląskim, lubuskim, opolskim, łódzkim, kujawsko-pomorskim, śląskim, mazowieckim, zachodniopomorskim, świętokrzyskim, małopolskim i pomorskim.

Dino to obecnie jedna z największych sieci marketów z polskim kapitałem. Posiada w całym kraju blisko 1400 sklepów i zatrudnia ponad 24 tysiące pracowników. W każdym z nich oferowanych jest ok. 5 tys. różnych produktów. W naszym regionie markety Dino zlokalizowane są m.in. w Świdniku, Strzyżewicach, Chodlu, Międzyrzecu Podlaskim. Oprócz Panieńszczyzny, trwa też budowa sklepów Dino w miejscowościach Słupie, Trzydnik Duży oraz Stanin.

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

29 komentarzy

 1. Nieda rady ta wsiowa firma. Biedronka jest dziś potentatem. Dzięki dobrej jakości towaru niskim cenom i setkach sklepów w całej Polsce. To jest klucz do sukcesu promocje niskie ceny świeży towar. Wtedy zyski są wielomiliardowe.

 2. Były podwykonawcy krot invest

  Świetnie, ciekawe czy za budowę jest odpowiedzialna mafia z krot ivest, która nie płaci podwykonawcom. Za pół darmo można budować. Wątpię że właściciel nie wie jak robieni są podwykonawcy w bambuko.

 3. A w Zakrzowku otwierają Biedronkę pomiędzy Stokrotka a Delikatesami Premium Jakieś 150 od Delikatesów Centrum

 4. W jakim Międzyrzecu tępe strzały?? Pała z geografii!!! Kąkolewnica Stefan, KĄKOLEWNICA !!!

  • Mieszkanka Międzyrzeca

   W Międzyrzecu Dino został otworzony na koniec sierpnia więc niech pan się tak nie rzuca bo napisali prawdę a że nie jest w centrum to mało kto o nim wie

 5. DINO Przybysławice

  Mają też postawić DINO w Przybysławicach przy dawnej 17-tce nieopodal szkoły.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8198zł 0.7%
  • GBP 5.3015zł 0.03%
  • EUR 4.5503zł 0.43%
  • CHF 4.158zł 0.18%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  „Rozkopaczew na Off-road-zie”: Trzydniowa impreza o wyjątkowo szczytnym celu
  Komicy wystąpią w Plenerze
  Powitanie wakacji nad zalewem Zimna Woda w Łukowie
  Powitalnie Lata w Krasnymstawie. Na scenie Słowianki, Solaris i Sztywny Pal Azji
  Noc Świętojańska w Jaszczowie. Będzie puszczanie wianków i pokazy ognia