Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

W małych miejscowościach budują markety. Sieć Dino wchodzi do kolejnych miejscowości naszego regionu

Sieć postrzegana jest jako konkurencja dla Biedronki, jednak buduje swoje markety w małych miejscowościach oraz na wsiach. Kolejne sklepy Dino powstają w województwie lubelskim.

W Panieńszczyźnie koło Lublina trwa budowa marketu. Powstający na działce tuż przy samym kościele obiekt jest już w stanie surowym. Inwestorem jest firma Dino Polska, która obecnie rozwija skrzydła we wschodniej części kraju.

Model biznesowy sieci sklepów Dino łączy zalety formatu średniopowierzchniowych sklepów usytuowanych w lokalizacjach dogodnych dla klientów. Najczęściej jest to blisko miejsc zamieszkania lub o dużym natężeniu ruchu, z umiejętnością szybkiego otwierania nowych sklepów oraz atrakcyjnym asortymentem, na który składają się przede wszystkim markowe i świeże produkty w konkurencyjnych cenach. Dodatkowo sieć posiada własne zakłady mięsne, dzięki czemu oferuje mięso i wędliny z pominięciem marż nakładanych przez pośredników.

Założona w 1999 roku przez Tomasza Biernackiego, polska sieć sklepów spożywczo-przemysłowych, początkowo rozwijała się powoli, głównie w Krotoszynie i na peryferiach małych miast w Wielkopolsce. Jeszcze w 2010 roku posiadała 90 sklepów, wszystkie w jednym regionie. Potem rozpoczął się szybki rozwój w wyniku którego na koniec września b.r. spółka posiadała już 1113 sklepów zlokalizowanych w województwach: wielkopolskim, dolnośląskim, lubuskim, opolskim, łódzkim, kujawsko-pomorskim, śląskim, mazowieckim, zachodniopomorskim, świętokrzyskim, małopolskim i pomorskim.

Dino to obecnie jedna z największych sieci marketów z polskim kapitałem. Posiada w całym kraju blisko 1400 sklepów i zatrudnia ponad 24 tysiące pracowników. W każdym z nich oferowanych jest ok. 5 tys. różnych produktów. W naszym regionie markety Dino zlokalizowane są m.in. w Świdniku, Strzyżewicach, Chodlu, Międzyrzecu Podlaskim. Oprócz Panieńszczyzny, trwa też budowa sklepów Dino w miejscowościach Słupie, Trzydnik Duży oraz Stanin.

W małych miejscowościach budują markety. Sieć Dino wchodzi do kolejnych miejscowości naszego regionu

W małych miejscowościach budują markety. Sieć Dino wchodzi do kolejnych miejscowości naszego regionu

W małych miejscowościach budują markety. Sieć Dino wchodzi do kolejnych miejscowości naszego regionu

(fot. lublin112.pl)

29 komentarzy

 1. Nieda rady ta wsiowa firma. Biedronka jest dziś potentatem. Dzięki dobrej jakości towaru niskim cenom i setkach sklepów w całej Polsce. To jest klucz do sukcesu promocje niskie ceny świeży towar. Wtedy zyski są wielomiliardowe.

 2. Były podwykonawcy krot invest

  Świetnie, ciekawe czy za budowę jest odpowiedzialna mafia z krot ivest, która nie płaci podwykonawcom. Za pół darmo można budować. Wątpię że właściciel nie wie jak robieni są podwykonawcy w bambuko.

 3. A w Zakrzowku otwierają Biedronkę pomiędzy Stokrotka a Delikatesami Premium Jakieś 150 od Delikatesów Centrum

 4. W jakim Międzyrzecu tępe strzały?? Pała z geografii!!! Kąkolewnica Stefan, KĄKOLEWNICA !!!

  • Mieszkanka Międzyrzeca

   W Międzyrzecu Dino został otworzony na koniec sierpnia więc niech pan się tak nie rzuca bo napisali prawdę a że nie jest w centrum to mało kto o nim wie

 5. DINO Przybysławice

  Mają też postawić DINO w Przybysławicach przy dawnej 17-tce nieopodal szkoły.

Z kraju