690 680 960

W Łuszczowie trwa przebudowa skrzyżowania na drodze krajowej nr 82

Na drodze krajowej nr 82 w Łuszczowie trwa przebudowa skrzyżowania z drogą powiatową prowadzącą w kierunku Kijan. Dzięki tej inwestycji zwiększy się bezpieczeństwo zarówno kierowców, jak i mieszkańców.

W ubiegłym roku GDDKiA wybudowała chodniki w Łuszczowie Drugim oraz Zofiówce z dojściami do zatok autobusowych, a w tym roku rozpoczął się kolejny etap inwestycji, związany z przebudową skrzyżowania w Łuszczowie. Jest to miejsce, gdzie w ostatnich latach doszło do kilku groźnych wypadków drogowych.

Prace polegały będą na poszerzeniu jezdni drogi krajowej i wyznaczeniu „lewoskrętu” w kierunku Kijan (droga powiatowa nr 2000L). Ułożona zostanie też nowa nawierzchnia na fragmencie drogi powiatowej i drogi wewnętrznej. Kolejna rzecz jaka pojawiła się na tej trasie, to dwa przejścia dla pieszych z oznakowaniem aktywnym D-6 (trzecie jest w realizacji).

Koszt realizacji tego zadania to ok. 4,5 mln zł (wraz z budową chodników w Łuszczowie Drugim i Zofiówce). Prace mają się zakończyć w połowie tego roku. Zadanie „Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w województwie lubelskim na DK 82 na odc. Łuszczów-Zofiówka” realizowane jest w ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych.

(fot. GDDKiA)

8 komentarzy

 1. Żdżerba_i_yońzki

  No i co z tego. Najważniejsze aby ***** ***.

 2. Najlepsze byłoby rondo. Małe rondo. Bo tylko takie wymuszają zmniejszenie prędkości przy wjeździe na skrzyżowanie. Wskażcie mi małe rondo na którymś ktoś zginął?

  • Franiu – to jest droga Włodawa – Lublin po kiego chcesz ją spowolnić ?
   wystarczy lewoskręt i wlot jednocześnie z Kijan

   • Bo nie chce, żeby zginął na tej drodze na skutek czyjegoś błędu, czy pośpiechu. Dlaczego czas przejazdu przedkładasz nad bezpieczeństwo?
    To nie jest droga ekspresowa. Tam co chwilę się przez jakąś wioskę przejeżdża, więc jedno rondo więcej niewiele zmieni.

   • Nie ustąpienie pierwszeństwa przejazdu jest jedna z najczęstszych przyczyna wypadków drogowych. Można pisać, że wystarczy ustąpić pierwszeństwa, a wtedy do wypadków nie będzie dochodzić. Ale to nie jest prawda. Ludzie popełniają błędy, więc do wypadków będzie dochodzić. Jeżeli do błędu dochodzi na zwykłym skrzyżowaniu – to się to niedobrze kończy. Jeżeli do takiego samego błędu dochodzi na rondzie – wtedy kończy się to niegroźną kolizją. Na tym polega różnica. Z pozoru jest ona niewielka. Lecz jednak jest ona olbrzymia.
    Bo albo organizujesz naprawę samochodu, albo pogrzeb bliskiej osobie.

    Tylko nie pisz, że należy jeździć z prędkością 5km/h to wtedy będzie bezpiecznie. Nikt nie nakazuje jeździć z taką prędkością. Ustalone kompromisy wynoszące: 20,30, 50, 90, 120, 140 w zależności od kategorii i rodzaju drogi są znacznie wyższe niż absurdalne wartości (5km/h) tak często przytaczane podczas rozmów o uspokajaniu ruchu.

 3. Jeszcze powinni zrobić jak w dominowie po zespole pałacowym dworskim gmina miała dostać grube miliony dofinansowania i mieli zrobic dla okolicznych i nietylko miejsce sportowe rekreacyjne gdzie. można sobie wypocząć tak powinni zrobić w łuszczowie i bylo by git

 4. Miało być rondo (tak deklarowano rok temu). Ludzie skręcający w lewo (z Kijan na Łęczną) dalej będą czekać na łaskę przepuszczających. Tylko teraz, z prawym pasem do jazdy na wprost, do Łęcznej – będzie gorzej.

Kursy walut

 • USD 3.985zł -0.15%
 • GBP 5.0509zł -0.09%
 • EUR 4.3337zł -0.36%
 • CHF 4.5678zł 0.02%

Polub nas