690 680 960

W Lublinie trwa święto jeździectwa, czyli Cavaliada (zdjęcia)

W czwartek na terenie Targów Lublin rozpoczęło się wielkie święto jeździectwa, czyli Cavaliada. Impreza potrwa do niedzieli. W tym czasie zaplanowano szereg atrakcji.

Już po raz ósmy w Lublinie można podziwiać najlepszych zawodników czterech konkurencji jeździeckich: skoków przez przeszkody, ujeżdżenia, powożenia i WKKW. Nie brakuje też rozrywkowych konkursów specjalnych, takich jak: Venus vs. Mars, czyli kobiety kontra mężczyźni, Potęga Skoku czy szybki i muzyczny Speed & Music. Impreza jest także drugim etapem Halowego Pucharu Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi, a także we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego.

Program wydarzenia w większości wypełniają konkursy w skokach przez przeszkody podzielone na trzy rundy: małą, średnią i dużą. W tym roku pula nagród jest rekordowa jak na zawody dwugwiazdkowe i wynosi 311 tys. zł, z czego 200 tys. zł przypada na dwa konkursy zaliczane do światowego rankingu i Cavaliada Tour – piątkową dużą rundę i niedzielne Grand Prix o nagrodę Prezesa PKO Banku Polskiego.

Oprócz widowiska sportowego, organizatorzy przygotowali emocjonujące pokazy, które odbędą się w sobotę o godzinie 17:30. Nie zabraknie również uwielbianych przez
kibiców rozgrywek dzieci na kucach – Cavaliada Future, a także konkursu sztafet. Do niedzieli odbywać się będą również Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich. Dodatkową atrakcją, szczególnie dla najmłodszych, jest bezpłatny program dla grup szkolnych i przedszkolnych. Dzisiaj dzieci mogły podziwiać najlepszych
polskich zawodników i zagraniczne gwiazdy „w akcji” na parkurze. Każda grupa otrzymała opiekuna, który ułatwił poruszanie się zarówno po arenie głównej, jak i po terenach targowych.

(fot. nadesłane)

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.2928zł 0.29%
  • GBP 5.2571zł -0.51%
  • EUR 4.692zł -0.34%
  • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas