690 680 960

W Lublinie trwa pilotaż Szkolnych Budżetów Obywatelskich. Dziś ostatni dzień na zgłoszenia

Szkolny Budżet Obywatelski to pierwsze działanie wynikające z uzyskania przez Lublin tytułu Europejskiej Stolicy Młodzieży. Nagrodą dla najlepszych pomysłów zaproponowanych przez szkoły będzie wsparcie merytoryczne oraz finansowe w wysokości 4 tys. zł.

Jeszcze tylko dzisiaj przyjmowane będą zgłoszenia do pilotażowej edycji Szkolnych Budżetów Obywatelskich. Jest to jedno z działań związanych z Europejską Stolica Młodzieży 2023 w Lublinie. Placówki oświatowe, które chcą wziąć udział w akcji, powinny zgłosić swój plan rozwoju samorządności. Mogą to być szkoły podstawowe, ponadpodstawowe, placówki oświatowo-wychowawcze, placówki zapewniające opiekę i wychowanie uczniom w okresie pobierania nauki poza miejscem stałego zamieszkania, młodzieżowe ośrodki wychowawcze i socjoterapii oraz specjalne ośrodki szkolno-wychowawcze.

Jak wyjaśnia Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji, Szkolny Budżet Obywatelski to pierwsze działanie wynikające z uzyskania przez Lublin tytułu Europejskiej Stolicy Młodzieży. Aby móc w pełni realizować naszą aplikację złożoną w tym konkursie, już teraz testowane są poszczególne rozwiązania.

– Liczę na to, że Szkolny Budżet Obywatelski stanie się stałym, corocznym elementem programu wychowawczego w lubelskich placówkach oświatowych, a dzięki tegorocznej próbnej edycji wspólnie wypracujemy docelową koncepcję tego narzędzia partycypacji – dodaje Beata Stepaniuk-Kuśmierzak.

Kwalifikacja zgłoszeń odbędzie się w drodze konkursu. Na podstawie oceny specjalnie do tego powołanego zespołu, wybrane zostanie przynajmniej 10 placówek, które otrzymają środki oraz wsparcie merytoryczne w realizacji Szkolnego budżetu Obywatelskiego na swoim terenie. Nagrodą dla najlepszych pomysłów zaproponowanych przez szkoły będzie wsparcie merytoryczne oraz finansowe w wysokości 4 tys. zł.

(fot. pixabay.com – zdjęcie ilustracyjne)

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Jarmark Królewski pod hasłem: Orzech laskowy w kuchni dworskiej
Międzysołecki Festyn Dożynkowy w Żdanowie
„Weekend z historią” – warsztaty historyczno-kulturowe
Wyścig „na byle czym” i wiele więcej, czyli niedziela nad zalewem
Dożynki gminy Tomaszów Lubelski. Gwiazdą wieczoru będzie grupa Shantel