Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

W Lublinie trwa Maraton Lubelski (wideo, zdjęcia)

W niedzielę o godzinie 9 rozpoczął się Maraton Lubelski. Biegacze mają do pokonania ulicami Lublina ponad 42 km.

Uczestnicy Maratonu Lubelskiego rozpoczęli bieg o godzinie 9 na stadionie lekkoatletycznym przy al. Piłsudskiego. Orientacyjny podział czasowy trasy:

09:00 – 10:30 – okolice Stadionu Lekkoatletycznego, Miasteczko Akademickie, Śródmieście, 09:30 – 11:10 – al. Piłsudskiego, ul. Plac Bychawski, ul. Kunickiego, ul. Zemborzycka 09:50 – 12:00 – ul. Diamentowa, ul. Romera, ul. Nałkowskich, ul. Żeglarska 10:00 – 14:30 – zamknięcie ścieżki rowerowej wokół Zalewu Zemborzyckiego oraz wzdłuż rzeki Bystrzycy od tamy do Mostu Kultury 11:00 – 14:20 – ul. Janowska, Rondo Narodowych Sił Zbrojnych, ul. Nadbystrzycka 11:20 – 15:00 – ul. Bulwarowa, ul. Rusałki, ul. Dolna Panny Marii, al. Piłsudskiego.

Apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności na trasie biegu.

 

 

 

(fot. wideo lublin112.pl)

12 komentarzy

 1. tak mi sie wydaje

  Oczywiscie podziwiam tych ludzi i to że potrafią przebiec taki dystans ,ale zastawnawiam sie czy nie lepiej było by zorganizować taki bieg gdzieś w lesie ? . Biegnie po ulicach dużego miasta ,to samo „zdrowie ” biorąc pod uwagę czym się oddycha …coś podobnego jak „zdrowe ” warzywa i owoce zbierane z „hodowli ” przy ruchliwej drodze .Czasem zimą widzę biegaczy w mojej okolicy ,gdzie ja uciekam do domu jak najszybciej bo wokół smród i dym że cżlowiek się dusi …zastanawiam się czy oddychanie tymi wyziewami z kominów nie czyni wiekszych szkód ,niż jest zysku zdrowotnego z takiego biegania …moim zdaniem wiecej z takiego biegania szkód niż pozytku

  • @tak mi się wydaje
   nie wiem to się wypowiem.
   Stoisz w korku dwie godziny dziennie, ten sam smród masz za oknem tego swojego „domu”.
   Skąd zatem masz to czyste powietrze w aucie, w domu ?
   Przywozisz w słoikach ze wsi ?

 2. A na starość kolana w stanie BMW zawiniętego na latarni 🙂

 3. Prośba do Redakcji by informacje o utrudnieniach w ruchu z podziałem czasowym podawać jak najwcześniej przed imprezą, a nie w jej trakcie. Już od kilku lat jest ta impreza w Lublinie i jej mniejsze dystanse, i z każdą edycją nie ma takich informacji wcześniej.

 4. patrząc na te plastry na kolanach już coś doskwiera.
  po za tym szacunek.

 5. Gratulacje dla wszystkich uczestników maratonu !

 6. Kto odpowiada za trasę tego maratonu lubelskiego? Porażka, klęska i kiepska organizacja na trasie maratonu. Zero taśm oddzielających biegaczy od spacerowiczów i rowerzystów na ścieżce rowerowej i nie tylko. KIEPŚCIZNA jednym słowem. Nie wspomnę o panach z porozumienia rowerowego w swoich śmiesznych pomarańczowych koszulkach uznających się za panów Bogów jezdni.

  • jako osoba ktora ukonczyla maraton musze sie z tym zgodzic, slalom po rowerowce miedzy pieszymi i rowerami byl dodatkowym niepotrzebnym stresem przed meta

Z kraju