Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

W Lublinie trwa kolejna dezynfekcja. Obejmie parki, skwery i zieleńce (zdjęcia)

20 kwietnia zostaną ponownie otwarte parki i tereny zielone dla mieszkańców. W Lublinie trwa dezynfekcja w rejonie tych miejsc, jak również poręczy przy schodach, barierek na kładkach dla pieszych i wiaduktach, czy też ławek.

W Lublinie w ostatnim czasie przeprowadzono dezynfekcję elementów wyposażenia ulic, obejmująca elementy, z którymi mieszkańcy mogą mieć bezpośredni kontakt takie jak: poręcze przy schodach terenowych, bariery na kładkach dla pieszych i wiaduktach, kosze na śmieci czy ławki ustawione w pasach drogowych. W sumie wyposażenie zostało zdezynfekowane na 52 najczęściej uczęszczanych ulicach na terenie miasta. Poza pasem drogowym dezynfekcję przeprowadzono w ścisłym centrum miasta.

W ten weekend zostanie powtórzona dezynfekcja wyposażenia ulic na terenie dzielnic, jak i w centrum Lublina. Obejmie ona także tereny zielone, czyli parki skwery i zieleńce. Odkażone będą przede wszystkim elementy, z którymi możemy mieć bezpośredni kontakt, takie jak poręcze przy schodach terenowych, bariery na kładach dla pieszych i wiaduktach, po których prowadzony jest ruch pieszy, przejścia podziemne.

Prace obejmą również odkażanie koszy oraz ławek ustawionych w pasach drogowych ulic i poza nimi, na terenach zielonych, takich jak parki, skwery i zieleńce. Dodatkowo w centrum miasta zdezynfekowanych zostanie ponad 2 tys. m2 powierzchni chodników, ale także siedziska przy donicach z roślinnością oraz parklety: na deptaku, placu Łokietka, Placu Litewskim, placu Kaczyńskiego oraz placu Krąpca. W sumie zdezynfekowane zostanie wyposażenie ponad 50 najczęściej uczęszczanych ulic oraz 30 parków i skwerów.

W Lublinie trwa kolejna dezynfekcja. Obejmie parki, skwery i zieleńce (zdjęcia)

W Lublinie trwa kolejna dezynfekcja. Obejmie parki, skwery i zieleńce (zdjęcia)

(fot. UM Lublin)

17 komentarzy

 1. $ara wyrzucona w błoto!

  • Zastanawia dlaczego zlecenia dezynfekcji ulic dostaje tylko jedna spółka gdy na rynku funkcjonuje wiele podmiotów mogących dać konkurencyjne stawki. I w jakim trybie to się odbywa – czyżby kopertowym – układ miedzy właścicielami a miastem.

   • przecież wielbiciele fantomasa muszą być jakoś nagrodzenie. Najlepsze efekty daje kolejne okadzania nory zaginionego. Nie ma otwarć, bankietów wić zaginął najlepszy gospodarz

 2. Skoro parki, skwery i zieleńce były zamknięte to po co je dezynfekować? Z tego co pamiętam to wirus nie miał szans przetrwać tyle czasu w takich miejscach.

 3. Ja tam tylko na dole maseczkę nosze.

 4. Ponoć zakrywanie twarzy jest karalne!

 5. Teraz tacy mądrzy a miesiąc temu 90% z was się pruła loty do domu to śmierć itp, jak będzie wojna to już wiadomo co będzie tfu

 6. Panowie poubierani żeby im opryski nie zaszkodziły. Ciekawe jak na to biedne zwierzątka począwszy od psów skończywszy na srakach, znaczy się ptakach. Tyle dobrej nikomu nie potrzebnej roboty. To co z nami wyprawiają to kpina.

 7. Nawet niebo skąpi wody ziemi , to najlepsza dezynfekcja , powino padać co trzeci dzień i zmywać syf.

 8. Sranie w banie!!. Nic nie było odkażane.ODKAŹCIE AUTA PANKA!!

 9. Następna pokazówka i pozowanie do zdjęć – Korea Północna; 112 przestańcie się kompromitować

 10. To jest zwykła woda.

Z kraju