Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

W Lublinie trwa Festiwal Legend Lubelskich (zdjęcia)

W dniach 26-29 sierpnia w przestrzeni Starego Miasta odbywa się Festiwal Legend Lubelskich, czyli wielkie święto miejskich opowieści, gawędziarzy, klechdarzy i teatru ulicznego.

Festiwal rozpoczął się w czwartek (26 sierpnia) symbolicznym odegraniem hejnału Festiwalu Legend Lubelskich z Wieży Trynitarskiej w wykonaniu Marcina „Suszkina” Suszka. Następnie Poławiacze Pereł Improv Teatr obwieścili początek Festiwalu.

W sobotę, 28 sierpnia, o godz. 18.00 publiczność będzie mogła zobaczyć premierowy spektakl Improv Teatru Poławiacze Pereł – „Pieśń Leszka Czarnego”, którego akcja odbywa się w dwóch miejscach – na dziedzińcu Zamku Lubelskiego i na Placu po Farze. Widzowie zostaną zaproszeni do udziału w legendarnej paradzie. Ponadto swoje produkcje zaprezentują Teatr Prapremier In Vitro oraz Studia O.

Podczas Festiwalu warto wziąć udział w warsztatach, których oferta jest bardzo różnorodna i dostosowana do osób młodych w różnym wieku. Uczestnicy spotkań mogą eksperymentować z ruchem scenicznym, grą aktorską, dźwiękiem czy charakteryzacją. W ofercie znajdują się również warsztaty manualne i plastyczne. Spacery i gra miejska to sposób na niecodzienne zwiedzanie miasta i poznanie ciekawych historii oraz legend związanych z Lublinem.

Wieczorami, na placu Po Farze będzie można zobaczyć rzeźbę multimedialną Kozi Czart. Instalacja artystyczna ma charakter interaktywny, dzięki temu widzowie będą mogli sterować jej wyglądem.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny. Na część z nich: spektakle na dziedzińcu Muzeum Narodowego w Lublinie oraz warsztaty i spacery, obowiązują wcześniejsze zapisy. Darmowe wejściówki można pobrać w Centrum Inspiracji Turystycznej na ul. Jezuickiej 1 oraz poprzez system evenea.pl.

Więcej informacji o Festiwalu znaleźć można na stronie: www.legendy.lublin.eu.

(fot. lublin112.pl)

2 komentarze

  1. Nie lubię tych wstępów do historii, patrzę w przód w przyszłość idę z duchem czasu nauką i technologią.

  2. Ja lubię lechendy. Jak będzie lech za darmoche to idę.

Z kraju