690 680 960

W Lublinie powstanie nowoczesny obiekt hotelowo-usługowy przyjazny dla seniorów

Wmurowano już symboliczny kamień węgielny pod budowę Villi Zakątek. Nowoczesny obiekt hotelowo-usługowy powstaje na osiedlu Piastowskim w Lublinie. Głównym celem jest stworzenie unikalnego miejsca dla seniorów z przestrzenią na aktywizację społeczną i zawodową.

Ideą projektu jest stworzenie miejsca przyjaznego dla osób starszych, które pomoże walczyć z wykluczeniem społecznym, samotnością oraz będzie wspierać i aktywizować seniorów. W ramach inwestycji powstają w pełni funkcjonalne i komfortowe apartamenty senioralne wraz ze wspólną przestrzenią, przyjazną seniorom i mieszkańcom osiedla.

Rezydenci będą mieli do dyspozycji m.in. salę fitness, gabinet rehabilitacji, salę warsztatowo – integracyjną oraz kawiarnię, które zapewnią przestrzeń do aktywnego życia i nawiązywania kontaktów społecznych. W obiekcie dostępne będą liczne zajęcia animacyjne i warsztatowe przeznaczone dla seniorów. Dodatkowo projekt zakłada aktywizację zawodową seniorów. Chętne osoby będą mogły prowadzić wspólnie kawiarnię, w której seniorzy w sposób aktywny będą tworzyć miejsce lokalnych spotkań.

Budynek będzie pozbawiony barier architektonicznych i będzie w pełni przystosowany do potrzeb seniorów. Zostaną w nim zastosowane innowacyjne technologie informatyczne, które będą dbały o komfort i bezpieczeństwo mieszkańców, a także ułatwiały kontakt z rodziną i znajomymi. Projekt w swoim założeniu będzie zapewniał miejsce przyjazne seniorom, dbające o ich bezpieczeństwo, wygodę i przeciwdziałające samotności i wykluczeniu.

Za koncepcję budynku odpowiada lubelski architekt – mgr inż. Antoni Herman – projektant osiedla Piastowskiego. Powstająca nieruchomość będzie miała 3 kondygnacje nadziemne oraz parking podziemny, dzięki czemu wpisze się w otaczającą architekturę i nie będzie dominowała rozmiarem. Projektowany obiekt ze swoim programem użytkowym uzupełni funkcjonalnie i przestrzennie istniejący układ osiedla Piastowskie i będzie kontynuował pierwotne zamysły autorskie architekta osiedla.

Projekt realizacji obiektu Villa Zakątek został wybrany do dofinansowania w programie „Rozwój przedsiębiorczości i Innowacje” w ramach Funduszy Norweskich. W konkursie złożono 738 wniosków, z czego 101 wniosków na schemat „Technologie poprawiające jakość życia”. Niniejszy projekt zajął 2 miejsce na liście rankingowej. W ramach projektu inwestor będzie współpracował z partnerem norweskim – w zakresie rozwoju i wdrożenia innowacyjnej technologii zapewniającej prostą, zdalną komunikację osobom starszym z młodszym pokoleniem. Projekt jest współfinansowany przez rząd Królestwa Norwegii.

(fot. mat. prasowe)

15 komentarzy

  1. Wałki dewelopałki.

  2. miasto inspiracji hehehe

    Nie wiem czy się orientujecie, że teren należy do miasta a nie do spółdzielni. Czyli pretensje do owada, po drugie po kilku latach jak każda inwestycja z pieniędzy norweskiej pralni chemicznej:) zostanie przekształcona w normalny budynek mieszkalny i „każdy” będzie mógł tam mieszkać. sajonara

  3. Kolejny deweloper znalazł dojście do tych, co trzeba, i wciska kit o hotelu dla seniora. Jestem ciekawy ilu seniorów będzie z niego korzystać. Za chwilę będzie artykuł, że z braku zainteresowania deweloper zmienił charakter obiektu na apartamentowiec i sprzedaje mieszkania 😎

Kursy walut

  • USD 4.4074zł -0.57%
  • GBP 5.3351zł 0.26%
  • EUR 4.7402zł -0.16%
  • CHF 4.8004zł 0.31%

Polub nas