Czwartek, 22 lutego 202422/02/2024
690 680 960
690 680 960

W Lublinie powstała pierwsza w Polsce wypożyczalnia internetowa egaudia.pl

Ile razy kupiłeś jakiś przedmiot, by użyć go dwukrotnie i schować do szafy? Czy nie taniej byłoby wypożyczyć go, skorzystać i oddać? Czy aby pojechać na camping musisz od razu kupować namiot za 500 zł, tylko żeby przespać w nim kilka nocy? Czy nie męczy Cię jazda wypożyczonym rowerem, który waży tonę i wiecznie się psuje? Idąc o krok dalej: ile razy myślałeś, żeby przetestować elektronikę, zanim ją kupisz?

Dzięki nowemu projektowi pomysłowego Lublinianina takie problemy niedługo będą przeszłością. Rusza bowiem jego najnowsze dzieło, czyli portal egaudia.pl. Co to takiego? Jest to wypożyczalnia wszystkiego, jak mówi Tomasz Futyma, który wpadł na ten pomysł podczas jednej ze swoich wycieczek.

– Wybraliśmy się na rowery do Szwecji. Musieliśmy kupić namiot, śpiwory, bagażniki, sakwy, powerbanki. Wydaliśmy na to ponad 1000 PLN, od czasu tamtej wycieczki wszystkie te rzeczy leżą w piwnicy i są nieużywane. Pomyślałem wtedy – dlaczego nie mogłem ich od kogoś wypożyczyć na te kilka dni?. Pan Tomasz postanowił stworzyć platformę, która pozwoli wypożyczać przedmioty pomiędzy zarejestrowanymi użytkownikami.

Takie portale z powodzeniem działają na zachodzie. Ludzie wypożyczają sobie np. kosiarki na osiedlu. U nas każdy, kto ma trochę trawnika ma kosiarkę za 2 tys. zł. Czy nie lepiej byłoby wypożyczyć ją raz na 2 tygodnie, zapłacić 10 zł., wykosić trawę i oddać? Ja sam chętnie wypożyczałbym różne przedmioty, bo kupowanie niektórych rzeczy to po prostu strata pieniędzy, gdy wiesz, że użyjesz ich tylko kilka razy. Statystyczny Polak podróżuje raz do roku. Czy od razu musi kupować walizkę za 300 PLN? Na egaudia.pl wypożyczy ją za 5 zł lub taniej. Zaoszczędzone pieniądze może wydać na atrakcje na miejscu.

Z portalu skorzystać może każdy, kto się zarejestruje i zaakceptuje regulamin. Już dziś można wystawiać przedmioty, które posiadamy, używamy ich rzadko, a możemy zarobić na nich kilka groszy. Rejestracja i wystawianie przedmiotu jest szybkie i proste, wystarczy wejść pod adres www.egaudia.pl, umieścić go w wybranej kategorii i czekać aż się ktoś zgłosi.

A jak z opłatami? – Nie planuję pobierać jakichkolwiek opłat przez najbliższe lata, zależy mi na promocji portalu, a ewentualne opłaty w przyszłości będą symboliczne – mówi Pan Tomasz.

Aby uchronić się przed kradzieżami lub uszkodzeniami wypożyczanych przedmiotów po dokonaniu transakcji portal generuje umowę najmu, którą podpisują obie strony. W razie potrzeby pobierana jest kaucja, a obie strony mogą poprosić o okazanie dowodu osobistego przed wypożyczeniem.

– Wierzę, że portal przypadnie do gustu wielu osobom, pomoże zaoszczędzić im sporo pieniędzy i pozwoli zarobić parę groszy dzięki przedmiotom, które posiadają, a mogą wypożyczać tym, którzy ich potrzebują. Zapraszam do rejestracji na stronie www.egaudia.pl – zachęca pan Tomasz.

Komentarze wyłączone

Z kraju

Polityka i społeczeństwo