W Lublinie odbędzie się manifestacja i zbiórka podpisów w sprawie legalizacji medycznej marihuany

4 lutego Lubelscy Młodzi Nowocześni organizują manifestację połączoną ze zbiórką podpisów w sprawie legalizacji medycznej marihuany. Zgromadzenie odbędzie się na Placu Łokietka w Lublinie.

Do wzięcia udziału w manifestacji zachęca Daniel Olech z ugrupowania Lubelscy Młodzi Nowocześni. Ma to być ponadpartyjne przedsięwzięcie mające charakter pokojowej pikiety połączonej ze zbieraniem podpisów popierających legalizację medycznej marihuany. W manifestacji udział wezmą również przedstawiciele partii Kukiz’15, grupy Wolna Lubelszczyzna oraz byli posłowie Twojego Ruchu.

– Pomóżmy chorym na nieuleczalne choroby, w XXI w nie możemy pozwolić sobie na to aby ludzie cierpieli z powodu bólu tylko dlatego, że parę osób w sejmie tak chce – apelują Lubelscy Młodzi Nowocześni.

Manifestacja rozpocznie się w sobotę 4 lutego o godzinie 12.

 

2017-01-19 20:16:56
(fot. wideo YouTube Lubelscy Młodzi Nowocześni)

Zobacz również

40 komentarzy

 1. Sami zdrowi przyjdą protestować.

  • niekoniecznie na umyśle zdrowi, bo na SLDowskim trupie chcą zbić kapitał polityczny, więc obrzydliwe to co planują zrobić…
   PS. jestem za medyczną marihuaną, ale w takim towarzystwie wolę nie przebywać…

 2. Ten minister Radziwil strasznie nawiedzony, dopiero po tym gosciu moze cos ruszy w tej sprawie.

 3. Przez kogo Pan Daniel Olech został upoważniony do manifestacji ? w imieniu kogo będzie manifestacja ? dlaczego nie wypowiada się osoba potrzebująca tego „leku”, lub ktoś z jej otoczenia ?

  • Nadziejo, matko głupich, a może Ci chorzy nie mają siły protestować? A może nie mają siły przebicia? Po to wybieramy sposród nas ludzi, żeby nas reprezentowali, prawda? Ja upoważniam pana Olecha do manifestacji. Wystarczy?

  • W imieniu swojego interesu zapewne… Młodziak próbuje się na .Nowoczesnej wypromować… 🙂

 4. Panie Danielu kolego z branży prosi o widzenie i rakietę też chciał być za legalizacją artykuł 21/XII/2016
  „Lubelscy policjanci zatrzymali 32-latka, który posiadał w zajmowanych przez siebie pomieszczeniach prawie 2,5 kg marihuany. Mężczyzna trafił do aresztu, wkrótce za posiadanie narkotyków odpowie przed sądem”
  Co Pan na to ? Chciał przecież medyczną marihuanę sprzedawać !

  • Marihuana lecznicza a ziele do palenia to całkiem dwie różne rzeczy. Zapraszam do lektury a dopiero później do płytkich komentarzy. I aby nikt z twojej rodziny i również Ty nigdy nie zachorował/a na chorobę w której jedynym uśmierzeniem bólu lub przedłużeni egzystencji na tym świecie będzie właśnie lek pochodny z konopi. Pozdrawiam i życzę zdrowia.

  • Proszę Pana W. Nadzieja… a pan co tak wrogo nastAwiony skąd pan może wiedzieć czy faktycznie ktoś nie chce pomóc drugiemu człowiekowi.?? Nie lubie takich osób co się przemądrzać umią się działać już nie. Zajmij sie Pan swoimi sprawami a nie czepiasz się innych.

  • Leczysz sie z nienawisci, czy jestes w trakcie?

 5. Zawsze zadziwia mnie jak wielka liczba osób zupełnie zdrowych,których nie dotyczy problem,manifestuje za legalizacją marihuany.Szkoda,ze ci ludzie tak licznie nie zbierają się na manifestacjach w obronie np pacjentów,których łamane są prawa

  • Zorganizuj i nagłosnij taka, pewnie przyjdziemy. A na razie to zwykle bicie piany, przypominajace pajacow bedacych u wladzy, mam nadzieje, że to pozory.

 6. Jakby manifestację organizował sam Kukiz to może bym się podpisał. A tak jakiś Twój Ruch, Młodzi Nowocześni. Nie chcę mieć nic z tymi grupami wspólnego.

 7. Kubunio, Pela – Od 4 marca 2016 r., działając na podstawie ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych, minister zdrowia wydaje zgody na refundację produktów zawierających kannabinoidy, sprowadzanych z zagranicy w ramach importu docelowego.
  Minister wydaje zgodę, jeśli lekarz prowadzący leczenie uzna, że są to leki najlepsze z możliwych, przynoszą wyraźną poprawę stanu zdrowia, a jednocześnie nie mają równie dobrej alternatywy w postaci innych produktów leczniczych. Do tej pory minister wydał zgody na refundację leków na bazie ziela konopi indyjskich stosowanych w leczeniu padaczki lekoopornej u dzieci.
  Każda zgoda wydana w tym trybie jest zindywidualizowana, a kontynuacja terapii zależy od przedstawienia (za każdym razem) szczegółowych informacji dotyczących skuteczności dotychczasowego leczenia. Informacje te będą na bieżąco monitorowane przez ministra zdrowia. W tym celu Ministerstwo prowadzi ewidencję składanych wniosków, wydawanych zgód na refundację i pacjentów objętych leczeniem.
  Leki objęte zgodą na refundację w trybie art. 39 ust. 1 ustawy o refundacji są dostępne w aptekach na ryczałt.
  To oznacza, że za opakowanie leku pacjent płaci 3,20 zł.

 8. Nie ważne kto organizuje, nie ważne kto manifestuje, liczy się cel, tu nie chodzi o to by ułatwić życie palaczom z pod znaku zielonego listka, tu chodzi o to by ułatwić życie ludziom którzy naprawdę cierpią, w chwili obecnej jeśli już ktoś ma dostęp do tego to po wielu dniach oczekiwania a dla wielu osób każdy dzień się liczy.

  • Niestety tło tego pana pokazuje za czym on jest. Reggae, skręty i odlot. Ja dziękuję, przyjdę popytać o Maderę.

 9. Z skąd wzieliście tego gościa na filmiku? Czyżby Pierwsza Komunia teraz o tej porze roku w kościele już była?

 10. Kiedy ćpuny zrozumieją,że medyczna marihuana to nie to samo co zielsko do jarania???

  • pani premier jak życ?

   Wtedy kiedy polacy katolicy, że wóda jest 3 razy bardziej groźna, tylko jak tu banderolke przyczepić?

 11. problemy pierwszego świata

 12. Jak zalegalizują medyczną marychę , to okaże się że połowa kraju jest nieuleczalnie chora.

 13. Grafik płakał jak projektował

 14. Chcecie legalnego narkotyku .Nie ma zgody !!!!!! to uzależnienie tak samo jak alkohol nikotyna .
  Jest możliwość na receptę w zakupach docelowych dla danego pacjenta ,a nie dilerom wylewać się z kieszeni będą mówić że to jet dla zdrowia .( Spróbujcie Pomyśleć )

  • Pampalini łowca zwierząt

   @jerzyku przecież alkohol,nikotyna nawet cukier to też narkotyki które są legalne. Uzależniają i powodują euforie tak samo jak narkotyki nielegalne więc co się pienisz i „spróbuj pomyśleć”

  • Medyczna marihuana nie zawiera prawie wcale THC więc nie ma mowy o legalnym narkotyku. Proponuję najpierw doczytać jakie właściwości ma medyczna marihuana i jak się ją podaje a dopiero potem podnosić alarm.
   Nawet jak przejdzie ustawa to i tak pozostaną niezłe obostrzenia, ale jest szansa, że dla tego grona osób którym może uratować życie/ złagodzić chorobę będzie dostępna, a nie tak jak teraz z wiecznymi przepychankami i oskarżeniami.

  • Trzeba być naprawdę idiotą żeby pisać takie brednie… Widać że nigdy nie palił.. jakie uzależnienie kretynie? To nie kokaina czy inny syf.. to tylko zioło..

  • Pozatym medyczna marihuana to zupełnie co innego..

 15. dlaczego redakcja promuje narkomanie?

  • Bo czasy średniowiecza dawno mineły, skoro otaczaja nas nachalne reklamy innych trucizn, z których marihuanna jest akuarat namniej szkodliwa to dlaczego nie wstawic info o manifestacji? Uciska moherek na główce mocno?

 16. Czym sie rozni marihuana od marihuany medycznej?

 17. Przyjdę napewno i złoże swój podpis ale jedna uwaga.. trochę nie na miejscu jest ta muzyczka i ten liść w tle.. Boba Marleya brakowało jeszcze..pzdr

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9121zł -0.46%
  • GBP 4.9186zł -0.3%
  • EUR 4.3859zł -0.1%
  • CHF 4.0635zł -0.95%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online