690 680 960

W Lubartowie planują utworzenie komunikacji miejskiej. Urzędnicy pytają mieszkańców, co na ten temat sądzą

Do 17 lutego będą trwały w Lubartowie konsultacje społeczne dotyczące uruchomienia komunikacji miejskiej. Chodzi o poznanie, jakie są oczekiwania z tym związane, jak też czy zaproponowane trasy odpowiadają mieszkańcom.

W Lubartowie ruszyły konsultacje społeczne w sprawie zorganizowania na terenie miasta transportu publicznego. Urzędnicy chcą poznać opinie mieszkańców na ten temat. Przede wszystkim chodzi o to, czy pomysł ten się podoba, czy autobus ma kursować tylko po terenie Lubartowa czy też ma dojeżdżać do pobliskich miejscowości, a jeżeli tak, to do których. Są też pytania, czy komunikacja miejska ma funkcjonować od poniedziałku do piątku czy też przez cały tydzień, z jaką częstotliwością i w jakich godzinach ma jeździć autobus, czy też jaka ma być cena biletu jednorazowego i miesięcznego.

Miasto zaproponowało na początek trzy trasy. Każda z nich ma łączyć centrum Lubartowa z peryferiami miasta. Pierwsza linia ma długość 7,5 km i wiedzie z Al. Zwycięstwa następnie ulicami: Królowej Jadwigi, Mieszka I, Leśną, Kleeberga, Słowackiego, Batalionów Chłopskich, 3 Maja, Lipową, Słowackiego, Rynek I, Lubelską, Cichą, Łąkową, Piaskową, Kolejową, obok dworca PKP, Kolejową i Lubelską w rejon marketu Kaufland.

Druga linia ma się zaczynać na pętli przy ulicy Nowodworskiej i wieść ulicami: Krańcową, Przemysłową, koło dworca PKP, Kolejową, Piaskową, 1 Maja, Cichą, koło szpitala, Cichą, Lubelską, al. Tysiąclecia, Szaniawskiego, Lipową, Gazową i Nowodworska. Jej długość wynosi 9,4 km. Trzecia trasa zaczyna się na osiedlu Kopernika a jej trasa została wyznaczona ulicami: Kopernika, Północną, Polesie, Kopernika, Kleeberga, Słowackiego, Wierzbową, Chmielną, Mucharskiego, Słowackiego, Rynek I, Lubelską, Cichą, koło szpitala, Cichą, Lubelską, Kolejową, koło dworca PKP, Kolejową, Lubelską do ronda przy drodze krajowej nr 19. W tym przypadku autobus miałby do przejechania 8,3 km.

Mieszkańcy Lubartowa mieli już możliwość skorzystania z komunikacji miejskiej. Uruchomiono ją we wrześniu ubiegłego roku w ramach Tygodnia Elektomobilności. Bezpłatny autobus, który przez tydzień kursował z jednej na drugą stronę miasta cieszył się tak dużym powodzeniem wśród mieszkańców, że władze miasta zdecydowały o przedłużeniu funkcjonowania komunikacji na kolejny tydzień.

(fot. lublin112-zdjęcie ilustracyjne)

13 komentarzy

 1. ha ha ha a to z dotacją z UM ma być? bo żaden przewoźnik nie będzie chciał jeździć! To miasto tonie w długach i jeszcze chcą kasę topić bo się portki palą przed referendum o odwołanie PSLu ze stołków? Żenujący chwyt poniżej jakiegokolwiek poziomu. Oczywiście jak darmowa to mieszkańcy poprą bo czemu nie?

 2. Lubartowi to się należy metro jak psu buda🤣

 3. Bardzo dobry pomysł

 4. Chyba jaja sobie robicie . Trzy linie ma być ? A jak z biletami. A kanary do kontroli biletów ? Przecież wiadomo jaki element mieszka w tej mieścince ! 8km długość linii powiadacie … A z buta to nie łaska? Koniec świata !!!

 5. jeszcze tylko komunikacji miejskiej brakowalo,i tak ledo co mozna przejechac lubelska ,po co w miescie ktore ma jedna glowna ulice komunikacja miejska,

 6. A wschodniej „obwodnicy” jak nie było tak nie ma, bo się kilku nowobogackich pobudowało obok planowanej trasy. Z przyległościami jakieś 30tys mieszkańców jeździ po jednej Lubelskiej z przejściami co 100m.

  • a dla parczewskiej musztardy chcesz tą obwodnicę ? bo chyba nie dla mieszkańców bo jakich skoro będzie mijać miasto? coś nie poszło pod deklem?

   • A którędy te Parczewiaki na nią wjadą jak ma być od Wierzbowej do Koźmińskiego, a choćby nawet to teraz te Parczewiaki do marketów jadą Lubelską. Mieszkańcom potrzebny jest dobry dojazd żeby ożywić ten drewniany skansen w rejonie Mickiewicza, teorie Januszy tego nie zmienią.

 7. Bus jeden by wystarczył dotego darmowy.

 8. jeden bus wystarczy reszta ma vieswageny i bmw i zero rozumu ,kodeks drogowy prowincji by sie przydał

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas