W Lubartowie chcą poprawić bezpieczeństwo mieszkańców. Przybędzie kamer monitoringu

Jeszcze w tym roku bezpieczeństwa mieszkańców Lubartowa mają strzec kolejne kamery monitoringu. Zostaną one zamontowane na skrzyżowaniach i w rejonie szkół.

Tak jak zapowiadano, w Lubartowie nastąpi dalsza rozbudowa systemu monitoringu. Miasto rozpoczęło już poszukiwania firmy, która dostarczy i zamontuje kolejne kamery. Ma ich być sześć z czego dwie pojawią się na skrzyżowaniach ul. Słowackiego z ul. Chopina i Parkowej, oraz ul. Lubelskiej i Mickiewicza. Kolejne będą umieszczone przy Zespole Szkół nr 2 przy ul. Chopina, Zasadniczej Szkole Zawodowej nr 1 przy ul. 1 Maja 82, Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. 1 Maja 66 a także przy ul. Lubelskiej 56.

Każda z kamer ma być obrotowa i zapewniać dużą jakość obrazu. Władze miasta chcą, aby sprzęt pojawił się w Lubartowie najpóźniej w grudniu. Tym samym poprawi się bezpieczeństwo na terenie miasta.

System monitoringu miejskiego w Lubartowie został uruchomiony w ostatnich dniach 2016 roku. Wówczas było to 14 kamer umieszczonych w dziesięciu punktach miasta, a także centrum nadzoru oraz serwerownia w budynku Komendy Powiatowej Policji przy ul. Lubelskiej. Już wtedy urzędnicy zapewniali, że jest to dopiero pierwszy etap inwestycji a lubartowski monitoring będzie sukcesywnie rozbudowywany.

(fot. pixabay – zdjęcie ilustracyjne)

Zobacz również

4 komentarze

 1. Monitoring to taka zluda i pobożne życzenie ze coś poprawia ,a” poprawa ” polega na tym ze jak już coś się tam wydarzy ,to bedzie można zobaczyć „jak to sie stało ” .Z poprawą ma to nie wiele wspólnego ,bo jak nie raz się można było przekonać ,przestęcy nie wiele sobie z takiego monitoringu robią bo wystarczy czapka z daszkiem i kaptur i nie ma opcji zeby kogoś rozpoznać

 2. Kamery mają ułatwiać pracę a nie zwiększać bezpieczeństwo.

 3. Znowu ten Lubartów…..żenada
  . W tym miasteczku niema ważniejszych spraw ?? Sami Sonię zakładaja kagańce. Na siebie i swoich dzieci. W dużych miastach niema takiego monitoringu.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7312zł 0.02%
  • GBP 5.1244zł 0.34%
  • EUR 4.531zł 0.16%
  • CHF 4.2053zł 0.19%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL