690 680 960

W kotłowni produkował alkohol. Miał 360 litrów zacieru i kilka litrów gotowego trunku

W trakcie przeszukania jednej z posesji w gminie Borki policjanci i funkcjonariusze służby celno-skarbowej ujawnili sprzęt do nielegalnej produkcji alkoholu. Jak się okazało wytwarzaniem trunków zajmował się 70-latek.

W czwartek kryminalni z Radzynia Podlaskiego razem z funkcjonariuszami Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku Delegatury Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej weszli na teren jeden z posesji w gminie Borki. Mundurowi mieli podejrzenia, że może być tam nielegalnie produkowany alkohol.

W trakcie przeszukania funkcjonariusze natrafili w kotłowni domu na aparaturę do produkcji alkoholu. Łącznie zabezpieczyli 360 litrów zacieru i niemal 7 litrów gotowego alkoholu. Z ustaleń policjantów wynika, że domową produkcją alkoholu zajmował się 70-latek, mieszkaniec gminy Borki. Wkrótce o dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd. Mężczyzna będzie musiał pożegnać się z zabezpieczonym sprzętem i wyprodukowanym trunkiem.

Obowiązujące w Polsce przepisy zabraniają produkcji alkoholu bez odpowiedniego wpisu do rejestru producentów. Czyn taki jest traktowany jako przestępstwo zagrożone kara pozbawienia wolności do roku. 

(fot. Policja Radzyń Podlaski)

6 komentarzy

 1. Płyn do dezynfekcji. Zgodnie z zasadą…dezynfekcja.

 2. Chory kraj…

 3. Królowa buspasów

  Zaradny emeryt. Nie czeka na 13 i 14 swiadczenie, tylko dziala. Nagrode mu dac a nie straszyc odsiadka.

 4. Miejscowy obajtek. Tylko poparcia nie miał.

 5. Toż Święta idą:D… połowa kraju już pędzi na potęgę:D

Kursy walut

 • USD 4.3258zł 0.01%
 • GBP 5.3609zł 0.19%
 • EUR 4.716zł 0.18%
 • CHF 4.7054zł 0.2%

Polub nas