Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

W koleinie na drodze natrafił na pozostałości pocisku moździerzowego i amunicję

Na jednej z dróg gruntowych na terenie powiatu krasnostawskiego zostały ujawnione pozostałości pocisku moździerzowego oraz amunicja. Na miejscu interweniowali policjanci oraz saperzy.

W miniony wtorek rano policjanci z Krasnegostawu odebrali zgłoszenie o odnalezieniu na jednej z dróg gruntowych w miejscowości Olszanka pozostałości pocisku moździerzowego oraz amunicji.

Na miejscu pojawili się policjanci. Jak się okazało, 70-latek na drodze natrafił na dwa skorodowane elementy pocisku moździerzowego oraz kilkanaście sztuk amunicji karabinowej. Przedmioty zostały odnalezione w koleinie, którą wydrążyła woda. Mundurowi zabezpieczyli teren do czasu przyjazdu wojskowych saperów.

Policjanci przypominają, iż niewybuchy są bardzo niebezpieczne. Niewłaściwe obchodzenie się z nimi grozi nawet utratą życia. W przypadku ujawnienia przedmiotu przypominającego niewybuch należy pod żadnym pozorem nie przemieszczać go i niezwłocznie skontaktować się najbliższą jednostką policji.

(fot. Policja Krasnystaw)

Jeden komentarz

  1. Przecież to tylko lotka… Czyli jednak wybuch… Przynajmniej tak wygląda ze zdjecia. No ale prawo prawem. Pzdr st szer rez

Z kraju

Polityka i społeczeństwo