Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

W kilkunastu miejscach pojawiły się takie znaki. Tam należy spodziewać się utrudnień w ruchu

Drogowcy wprowadzili nową organizację ruchu w rejonach gdzie znajdują się nekropolie. Chodzi o to, aby zapobiec chaosowi oraz uniknąć paraliżu komunikacyjnego, ale przede wszystkim zadbać o bezpieczeństwo.

Podobnie jak w poprzednich latach, przy cmentarzach zlokalizowanych w sąsiedztwie dróg krajowych, wprowadzone zostały zmiany w organizacji ruchu. W większości przypadków przy samych nekropoliach obowiązuje zakaz zatrzymywania się. W miejscach tych ustawiono również znaki: „Inne niebezpieczeństwo” z tabliczką „Cmentarz”. Wszystko to ma na celu przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa tym wszystkim, którzy odwiedzają groby swoich bliskich, jak również sprawić, by na drogach nie doszło do paraliżu komunikacyjnego.

W naszym regionie tego typu oznakowanie kierowcy napotkają na drodze krajowej nr 12 Piaski – Chełm w miejscowości Dorohucza, na drodze krajowej nr 17 Krasnystaw – Zamość w miejscowości Sitaniec, oraz w miejscowościach Łabunie i Krynice na odcinku Zamość – Tomaszów Lubelski. Do tego również na drodze krajowej nr 19 w Niemcach, na drodze krajowej nr 48 w Dęblinie oraz w Wisznicach na drodze krajowej nr 63. Kolejne miejsca to Olbięcin, Krzemień, Dzwola, Wielącza, Miączyn i Werbkowice na drodze krajowej nr 74, Jedlanka na drodze krajowej nr 76 oraz Łuszczów, Wytyczno i Włodawa na drodze krajowej nr 82.

W tych miejscach kierowcy powinni spodziewać się również utrudnień w ruchu. Chodzi o jego spowolnienie jak również tworzące się korki. Podobna sytuacja może wystąpić w miejscach, gdzie prowadzone są prace drogowe. Na liście są m.in. droga krajowa nr 17, gdzie trwa rozbudowa odcinka Zamość – Łabunie i występują ograniczenia prędkości oraz zwężenia jezdni. Na tej samej trasie, lecz w Krasnymstawie budowane jest rondo. Z kolei na S19 w okolicach Łążka Ordynackiego powstaje przejście dla zwierząt, natomiast na drodze krajowej nr 63 w Wisznicach trwa remont nawierzchni.

W okresie Wszystkich Świętych ograniczono również ruch samochodów ciężarowych. Chodzi o pojazdy o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton. Zakaz będzie obowiązywał w całej Polsce 31 października, w godzinach od 18 do 22, oraz 1 listopada od 8 do 22.

(fot. lublin112)

6 komentarzy

  1. Jakby nie było znaków to nie trzeba byłoby uważać?

  2. No to jeszcze tylko należy przekonać kierujących, żeby na znaki patrzyli i się do nich stosowali.

  3. Skoro obowiązuje zakaz zatrzymywania się,to dlaczego policja nic nie robi z kierowcami niestosującymi się do niego? Zalecenia z Episkopatu?

  4. W Fajsławicach przy cmentarzu znowu auta będą parkować na całej szerokości chodnika i na trawie bo policja będzie bała się ukarać wyborców PiS

  5. Uwaga seniorzy ida na cmentarz