690 680 960

W kierunku policjantów padały wyzwiska i wulgaryzmy. W Lublinie przeszła manifestacja Strajku Kobiet „Nie damy się zastraszyć” (wideo, zdjęcia)

Po raz kolejny w Lublinie został zorganizowany protest w ramach Strajku Kobiet. Na poniedziałkową manifestację przyszło około 200 osób. W trakcie przemarszu ulicą Kołłątaja policjanci zagrodzili drogę i skierowali maszerujących w kierunku placu Litewskiego.

W poniedziałek po południu w Lublinie odbył się kolejny protest w ramach Strajku Kobiet. Na dzisiejszej manifestacji pojawiło się około 200 osób.

Uczestnicy rozpoczęli protest na placu przy fontannie w rejonie skrzyżowania ul. Okopowej z ul. Narutowicza. Następnie weszli na ulicę Zesłańców Sybiru, doszli jednak do ul. Kołłątaja, a tam policjanci zmusili protestujących do zejścia z jezdni na chodnik. Co chwili słychać było wulgarne i obraźliwe okrzyki pod adresem mundurowych.

Manifestacja przeszła z placu Litewskiego, deptakiem na ul. Królewską pod biuro PiS. Po kilku przemówieniach protest zakończył się. W trakcie marszu policjanci wylegitymowali mężczyznę, któremu z plecaka wypadła puszka z farbą w sprayu, zaś po zakończeniu zgromadzenia  przy ul. Królewskiej funkcjonariusze przystąpili do legitymowania uczestników.

 

(fot. wideo lublin112.pl)

119 komentarzy

 1. ZORRO, LIS, Oi, OLA, FRANIO, ERNEST, KSU mają rację
  Gonić tych zboczeńców
  Zbyt łagodnie ich traktują

 2. Te pierwsze protesty, w których brały udział prawdziwe KOBIETY, z mężami, partnerami, czasami dziećmi, w pełni kulturalne zachowanie – to rozumiem, ale te spędy wszelkiej maści „aktywistów”, którzy walczą o niewiadomo co, o nieograniczone prawa, żadnych obowiązków, to już przegięcie. Wcale się nie dziwię, że w pierwszych dniach policja reagowała zupełnie inaczej niż teraz, ze spokojem i szacunkiem do protestujących.

 3. panie z protestu, obrażacie normalne kobiety!!!! policji chyba szkoda armatek wodnych na to zbiegowisko

 4. I znów propagowanie traści faszystowskich.
  Jak nic widać SS.

 5. W tym kraju tylko te baby na ulicy z piorunami na maskach mają jaja.Natomiast milicja dawno się już skundliła.Szkoda,że z kibolami im tak dobrze nie idzie.Wstyd.Niech przypomną sobie co i komu ślubowali-warto.

 6. W końcu rodzice zagonili małolaty do lekcji. Już tylko garstka tych popaprańców. To chyba ci najwierniejsi, co tak wpłacają lampertowej na długi.

  • Spoko „małolaty”, odbija to sobie przy następnych wyborach. Możesz już zacząć oszczędzać swoje 500 na bękarty

 7. Taki jesteś antypis, ale w kolejce po pincet plus pewnie pierwszy. Opanuj swoją agresję i frustrację, bo tekst z bękartami jest co najmniej niegrzeczny. Jeżeli zaś chodzi o wybory, to większość młodych ludzi jednak w tym cyrku nie uczestniczy, natomiast ta garstka przygłupów wychodząca na ulice w Polsce naprawdę nie będzie miała wielkiego znaczenia, jeżeli chodzi o wynik wyborów w 40 mln kraju.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie
Zaproszenie na otwarcie Farmy Dyniowej w Lublinie
Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej