Wtorek, 25 czerwca 202425/06/2024
690 680 960
690 680 960

W jeziorze nie natrafiono na drugie ciało. Poszukiwania zostały zakończone (zdjęcia)

Minionej doby na ternie kraju utonęło 9 osób, w tym jedna w zbiorniku wodnym pod Parczewem. Przez kilka godzin trwały poszukiwania drugiej osoby, jednak zostały zakończone po ustaleniu, że mężczyzna, którego ciało odnaleziono, był sam nad jeziorem.

W niedzielę przed godziną 17 służby ratunkowe z terenu powiatu parczewskiego otrzymały zgłoszenie o topielcu w Jeziorze Bialskim, w okolicach parku wodnego.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia świadkowie wraz z policją wskazali miejsce dryfowania ciała w odległości około 50 metrów od brzegu. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zwodowaniu łodzi na akwenie oraz dopłynięciu do wskazanej lokalizacji. Na miejscu odnaleziono nieprzytomnego mężczyznę, którego doholowano do brzegu i przekazano zespołowi ratownictwa medycznego. Po zbadaniu mężczyzny lekarz stwierdził zgon.

Policjanci początkowo ustalili, że w wodzie mogła znajdować się jeszcze jedna osoba. Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego prowadziła poszukiwania drugiej osoby. Strażacy przy użyciu sonaru przeszukiwali również dno zbiornika.

Na miejsce zdarzenia przybyła rodzina poszkodowanego i poinformowała służby, że z mężczyzną kontakt urwał się około godziny 22:00 poprzedniej nocy. Członkowie rodziny przekazali również, że mężczyzna najprawdopodobniej był sam. W trakcie działań na jeziorze nie odnaleziono innego ciała. W związku z tym poszukiwania zostały zakończone. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności utonięcia mężczyzny. Wstępnie wiadomo, że 28-latek w nocy z soboty na niedzielę bawił się na weselu w lokalu znajdującym się nieopodal jeziora.

W jeziorze nie natrafiono na drugie ciało. Poszukiwania zostały zakończone (zdjęcia)

(fot. PSP Parczew)

5 komentarzy

  1. Bo tak sszukali

  2. Pić to trza umić!

  3. A skad wiecie ze on pil ze byl na weselu to nie oznacza ze sie napil i poszedl sie zabic. Moze ktos go wrzucił do wody i sie utopil. Tu cos jest nie tak ….

  4. ***** PO i Romka, Stefanka i yajco

    ,, że mężczyzna, którego ciało odnaleziono, był sam nad jeziorem. ” – kuźwa, świadkowie zeznali że był sam? Czyli że nie był sam!
    Wciskacie ciemnotę!