Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

W jednym miejscu dopiero będą zaczynać, w innym już stawiają wiadukty. Trwa budowa drogi Lublin – Rzeszów (zdjęcia)

Wszystkie odcinki przyszłej drogi ekspresowej S19 na terenie województwa lubelskiego mają już zezwolenie na realizację. Na pięciu z nich prace już trwają, na szóstym niebawem się rozpoczną.

W piątek Wojewoda Lubelski podpisał zezwolenie na realizację inwestycji drogowej dla odcinka przyszłej drogi ekspresowej S19 od Niedrzwicy Dużej do węzła Kraśnik Północ. Jest to 20 km trasy, gdzie dzięki temu dokumentowi, wykonawca inwestycji będzie mógł niebawem rozpocząć budowę. Jednocześnie to ostatni z sześciu odcinków na terenie województwa lubelskiego, który nie posiadał jeszcze ZRID-u.

Prace związane z budową trasy prowadzone są już na pozostałych pięciu odcinkach: Lublin – Niedrzwica Duża, obwodnica Kraśnika, Kraśnik – Janów Lubelski, obwodnica Janowa Lubelskiego oraz Janów Lubelski – Lasy Janowskie. Na placu budowy każdego dnia znajduje się kilkuset pracowników. O ile pomiędzy Lublinem a Niedrzwicą Dużą trwa przejmowanie gruntów i rozbiórka obiektów a pomiędzy Janowem Lubelskim a granicą województw wycinka drzew i pierwsze prace ziemne, to zupełnie inaczej wygląda sytuacja na przyszłej obwodnicy Janowa Lubelskiego. Tam bowiem wykonane zostało już ok. 25 proc. zaplanowanych prac. Gotowy jest już zarys drogi, wykonano wiele prac ziemnych, trwa też wznoszenie obiektów inżynieryjnych.

Powstająca droga ekspresowa będzie miała dokładnie 130 km. Zaczynać się będzie od obwodnicy Lublina a kończyć na wysokości Sokołowa Małopolskiego, gdzie połączy się z istniejącą już trasą, którą dojechać będzie można do węzła Rzeszów Wschód i autostrady A4. Jest to również część szlaku Via Carpatia, który połączy północ Europy z południem. Z pierwszych odcinków drogi ekspresowej S19 kierowcy powinni skorzystać w połowie 2021 r., a z całej trasy w połowie 2022 r. Tym samym Rzeszów poprzez Lublin połączy się drogą ekspresową z Warszawą.

(fot. GDDKiA)

14 komentarzy

 1. Do Kraśnika jedzie się ” jako tako” ale odcinek od Niemiec a właściwie już od Ciecierzyna do Lubartowa to koszmarek i tam trzeba zacząć modernizować 19-stkę do eski w naszym regionie, a nie tam, gdzie ruch jest duży, ale płynny.

  • hehehe ale nie jechałeś dalej odcinka Kraśnik Janów Lubelski i całe szczęście od tego zaczęli, a nie od jakiś tam Lubartowów.

  • Dokładnie, droga Lublin – Międzyrzec Podlaski na tygodniu mega zapchana przy takim natężeniu ruchu, jedzie się strasznie.

 2. przeprowadź się do Lublina albo siedź w Lubartowie

 3. Lubartów hahahaha tam w ogóle ktoś mieszka?

 4. Po co takie złośliwe komentarze…. fakt , ze wylotówka z Lublina na Lubartów jest najbardziej zakorkowana . I jazda w tamtym kierunku to koszmar.

 5. Oj Polaczki,Polaczki,wy to miasto na miasto, wieś na wieś,ulica na ulicę, sąsiad na sąsiada… powodzenia

  • Taka prawda, Polak na Polaka, robią coś źle bo po co robią albo dlaczego tam robią a nie gdzieś indziej, nie modernizują drog to znowu dlazcego nic nie robią. To jest Polski naród, nifsy nic nie pasuje. A jesli chodzi o zwolnienie w ruchu w tamtych miejscach to chyba normalne, dajmy zrobić nowe drogi, dajmy ludziom zrobic to co mają zrobić to skorzystamy z tego wszyscy

 6. Tak redaktorze. Bo 19 na północ od Lublina to już nie jest woj. lubelskie, a może przespałem budowę tamtych odcinków 19 lub reformę administracyjną RP i nie ma tam już Niemiec tylko np. Germania.

 7. jak już wybudują u nas te wszystkie drogi to nie będzie już czym jeździć bo ekoterroryści wszystko zniszczą, a elektryczne auta powodują bezpłodność, zresztą sama ich produkcja nie jest wcale lepsza dla środowiska niż jeżdżenie starym dieslem, może wrócą wozy z końmi i rowery?

 8. Sytuacja na odcinku Lublin- Lubartów jest koszmarnie tragiczna! I nie na miejscu jest obrażanie kogokolwiek. Wszystkim powinno zależeć na tym aby właśnie tam powstał nowy odcinek S19 Jedziesz na Podlasie, przejeżdżasz przez Lubartów, jedziesz na Mazury jedziesz też przez Lubartów, chcesz pojechać nad jeziora pojezierza też mijasz Lubartów. A poza tym to piękne miasto,i piękne sąsiednie tereny.

  • Ty kuźwa w tych walonkach to śpisz? Zobacz dzbanico na projekty, wszystko po kolei.

   • Tak jest! To zaniedbania POprzedników! Wystarczy spojrzeć na projekty i wnioski na dofinansowania. POprzedniej władzy droga na północ od Lublina była nie potrzebna! Minister G.abrczyk mówi komuś coś?!

  • jade ma mazury, jade S17 a pozniej z Wawy S7. pozdrawiam

Z kraju